Robert F.Kennedy’nin ABD Başkanlık Teklifi, Bitcoin’in Benimsenmesini Sağlayabilir!

Bitcoin ve çevre dostu Kennedy göreve gelirse, bitcoin'in geleceği daha yeşil olacak gibi görünüyor.

Robert F.Kennedy’nin ABD Başkanlık Teklifi, Bitcoin’in Benimsenmesini Sağlayabilir!

Çevre avukatı Robert F. Kennedy Jr, 2024’te bir Demokrat olarak cumhurbaşkanlığına aday olmak için Federal Seçim Komisyonu’na evrakları sundu ve dosyalama, kampanya saymanı John E. Sullivan tarafından 5 Nisan Çarşamba günü onaylandı.

Başkanlık teklifinin bu duyurusu, Kennedy Jr.’ın aynı tarihte Twitter’da merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) potansiyel tehlikelerine ilişkin güçlü bir açıklama yapmasının ardından kripto para birimi alanında haber oldu. Özellikle Federal Rezerv (Fed), Kennedy Jr.’ın ‘mali köleliğe ve siyasi zorbalığa’ yol açabileceği konusunda uyardığı “FedNow” CBDC’sini Temmuz ayında tanıtabileceğini duyurdu.

69 yaşındaki kişiye göre, CBDC’ler, hükümetin tüm özel mali işleri denetlemesine izin vererek, bireylerin nereye para gönderebileceklerini ve nerede harcayabileceklerini sınırlayacak. Bu, aşı yetkileri gibi hükümet politikalarını uygulamak için kullanılabilecek paranın sona ermesine kadar uzayabilir.

Kennedy, bir dijital kimliğe ve sosyal kredi puanına bağlı bir CBDC’nin, keyfi diktalara uymayanlar için hükümetin varlıkları dondurmasına veya harcamaları onaylı satıcılarla kısıtlamasına izin verebileceğini öne sürüyor. Bu nedenle, Hazine’nin 1933’te altınla yaptığına benzer şekilde, bunun ‘Bitcoin’i (BTC) yasaklamak ve ele geçirmek için ilk adım’ olabileceği konusunda uyarıyor.

Kennedy Jr.’ın kampanyası Bitcoin’i teşvik edebilir

Potansiyel bir başkan adayı olarak, çevre avukatının Bitcoin ve CBDC’ler hakkındaki görüşleri kripto topluluğu için büyük ilgi görüyor. CBDC’ler konusundaki duruşu ve Bitcoin’in ele geçirilme korkusu göz önüne alındığında, başkanlık teklifinde bir şekilde başarılı olursa, bu, dijital varlığın hükümet kontrolündeki dijital para birimlerine bir alternatif olarak daha fazla benimsenmesine yol açabilir.

Kennedy’den bir CBDC’nin bu uyarıları, birçok ülkenin bankacılık sektöründeki krize ve kağıt para kullanımıyla ilgili sorunlara olası bir çözüm olarak merkez bankası dijital para birimlerine baktığı bir zamanda geldi.

Kennedy, mevcut krizin, bireylerin finansal mahremiyetlerini ve özerkliklerini koruma yetenekleri için olası bir tehlike oluşturan yeni nesil CBDC’leri başlatmak için gerekçe olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Bitcoin topluluğu, Kennedy’nin bir ihtimalle göreve gelmesinin Bitcoin (BTC) için çok iyi olacağına inanıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap