Robert Kiyosaki; Fed Yüzünden Dolar Çökecek! Bu 3 Varlığı Satın Alın!

Robert Kiyosaki, doların bazı nedenlerden dolayı rezerv konumunu kaybedeceğini ve 3 varlığın çok yükseleceğini söylüyor.

Robert Kiyosaki; Fed Yüzünden Dolar Çökecek! Bu 3 Varlığı Satın Alın!

En çok satan kişisel finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba“nın arkasındaki ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, küresel ekonominin durumu hakkında uyardı ve ABD Merkez Bankası‘nın kararlarını yaklaşan bir piyasa çöküşünün katalizörü olarak gösterdi.

Kiyosaki, Fed’in faiz artırma hamlesini eleştirerek bunun hisse senetleri, tahviller, emlak ve ABD dolarının düşmesine yol açacağını belirtirken, bir sonraki mali çöküşün türev piyasasından kaynaklanacağı konusunda uyarıda bulundu. 23 Mart tweeti.

Yazar ayrıca, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) kurucusu Klaus Schwab’ın, kendi kontrolü altında olduklarını ve Amerikan halkının çıkarları yerine kendi çıkarları doğrultusunda hareket edebileceklerini ima ederek üst düzey ABD finans liderlerini etkilediğini iddia etti.

Faiz oranlarını yükseltmek hisse senetlerini, bonoları, emlakları ve ABD dolarını çökertecek. SONRAKİ KRAŞ: 1 katrilyon dolarlık türev piyasası. 1 katrilyon dolar 1 trilyon dolar eder. Tanrı dünyamıza merhamet etsin. Klaus Schwab, Powell, Yellin ve Biden’ın ruhlarının sahibi,” diye tweet attı Kiyosaki.

Fed Eleştirisi

Finans yazarının son uyarısı, Federal Rezerv’in ülkenin bankacılık sisteminin dayanıklılığı ve olası durgunlukla ilgili endişeler arasında art arda dokuzuncu faiz artırımını duyurmasının ardından geldi.

Yazar, kötüleşen ekonomik koşullardan uzun süredir Fed’i sorumlu tutuyor. Artan para basımı üzerinden hızla yükselen enflasyondan kurumun sorumlu olduğunu savunuyor.

Daha önce, ABD’deki gerçek enflasyon durumu hakkında yalan söylediği için Fed başkanı Jerome Powell’a tepki göstermişti.

“Enflasyon artık sistemik. Önümüzdeki yıl bizim istediğimizden çok daha fazlasını ödeyeceksiniz. Bugün Fed başkanı olan Powell, enflasyonun geçici olduğunu söylediğinde, tepeden tırnağa yalan söylüyordu” dedi.

Olası dolar düşüşü

Bu çizgide Kiyosaki, doların muhtemelen çökeceğini ve dünyanın rezerv para birimi statüsünü kaybedeceğini savunuyor. Bir Finbold raporunda, yatırımcı doları ‘tuvalet kağıdı’ olarak adlandırdı.

Kiyosaki, potansiyel ekonomik çöküşle ilgili endişelerine rağmen, olası bir ekonomik çöküşün etkilerine karşı yatırımcıları rahatlatacak alternatifler olduğuna inanıyor. Bitcoin (BTC), altın ve gümüş gibi değerli metallerin artan enflasyonist baskılara karşı korunmak için değerli varlıklar olduğunu öne sürdü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap