Robert Kiyosaki: İflas Dalgaları Altın ve Bu 2 Varlık Sınıfına Pozitif Etki Edecek!

Robert Kiyosaki: İflas Dalgaları Altın ve Bu 2  Varlık Sınıfına Pozitif Etki Edecek!

”Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Yaşanan ekonomik sorunlardan sonra yeni açıklamalar yaptı. Daha önce birçok kez resesyon ve ekonomik sorunların yaklaştığına dikkat çeken ünlü isim, bankacılık sektöründeki iflas dalgalarının nelere yol açabileceğini ve böyle durumlarda neye

İflas dalgası yaklaşıyor mu

Silvergate ve Silicon valley bank’ın aynı zaman aralığında batışa gitmesi ekonomik çöküşe dair endilerin artmasına neden oldu. Örneğin Bob elliot’a göre yaşananlar önümüzdeki haftalarda yeni dalgaların yaklaşabileceğini söylüyor. Birçok uzman federal dairenin özellikle silicon valley bank’ın sorunlarını çözeceğina inanıyor. Bu sorun çözülmediği taktirde birçok sorunlar hızla artış gösterecektir. Tıpkı FTX’in çöküşünden sonra silvergate gibi birçok şirketin yaşadıkları gibi.

180 milyar dolardan fazla açığı bulunduğu söylenen silicoin valley bank, endişeleri artıran en büyük kriz çemberindeki şirkettir. 2008 ekonomik krizinde Lehman Brothers’in iflasını önceden tahmin eden Robert kiyosaki, yaşanabilecek yeni bir çöküşün bazı varlıkların artmasına neden olabileceğini söylüyor.

Bitcoin, altın ve gümüş olumlu etkilenecek

Ünlü isime göre bankaların çökmesi altın ve gümüşün fiyatına olumlu etki edecek. Kiyosaki’nin öngörülerine göre yaşanabilecek yeni bir çöküş insanları gerçek yatırım aracı olarak değerlendirdiği altın, gümüş ve bitcoine yönlendirecek. Fakat Kiyosaki yatırımcıların hisse senetleri, tahvil ve yatırım fonları gibi varlıklardan uzak durması gerektiği konusunda uyarıyor. Kiyosaki’ye göre bu tür varlıklar, yaşanan ekonomik çöküşlerden en çok etkilenecekler arasında bulunuyor.

İki Büyük Banka çöktü. Şimdi gerçek altın ve gümüş SATIN ALMA zamanı. ETF almayın. Bankalar altın ve gümüşe yöneldiğinde fiyat fırlar. 2008 Lehman’ın CNN’de çökmesinden günler önce çökeceğini tahmin etmiştim.

Her ne kadar robert kiyosaki son açıklamasında bitcoine yer vermemiş olsa da, haftalar önce yaşanacak çöküşlerde bitcoin’in iyi bir varlık olacağını ve dijital altın olarak değerlendirilebileceğini eklemişti. Robert kiyosaki, Bitcoin’in bankacılık sektöründe yaşanacak yeni krizlerin orta ve uzun vadede bitcoin’e pozitif etkisini göreceğimizi ve yatırımcı sayısında artışların görüleceğini öngörüyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap