Robinhood Borsası Bu Altcoin’i Listeliyor!

Robinhood, Chainlink'i Listeliyor!

Robinhood Borsası Bu Altcoin’i Listeliyor!

Bildiğiniz gibi dün gece Robinhood borsası, FTX borsasının sahibi Sam Bankman-Fried tarafından satın alacak haberleriyle gündeme gelmişti. Bu haber gündemden düşmeden, Robinhood borsası kripto para odaklı bir hamle yaptı. Robinhood yaptığı resmi açıklamada Chainlink’i (LİNK) listelediğini açıkladı.

Bucoinedir.com kanalı olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Robinhood daha önce Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Compound (COMP) için destek eklemişti. Dogecoin de 2018 yılında Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç büyük altcoin ile birlikte platformda kullanıma sunuldu.

Chainlink (LİNK) Coin Nedir?

Chainlink (LINK), blockchain dışı işletmelerin blockchain platformlarıyla güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayan bir kripto para birimi ve teknoloji platformudur. Chainlink, blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri oracle’ ları veya hisse senedi fiyatları gibi harici verilerle birleştiren ara katman yazılımıdır.  Chainlink’in yerel kripto para birimi link, Chainlink ağ operatörlerine ödeme yapar ve ağın akıllı sözleşme anlaşmalarını teminat altına alır. 

Chainlink, merkezi olmayan bir oracle ağı veya blok zinciri soyutlama katmanı olarak bilinir. Chainlink, hibrit akıllı sözleşmeler olarak adlandırdığı şeyi destekleyen blok zinciri üzerinde ve dışında hesaplamaları güvenli bir şekilde etkinleştirmek için blok zinciri teknolojisini kullanır. Chainlink kullanan şirketler, Ethereum, Solana ve Terra dahil olmak üzere büyük blok zincir ağlarından herhangi birine erişebilir .

LİNK COİN İÇİN ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR

  • Chainlink, blok zincirlerini zincir dışı verilerle birbirine bağlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır.
  • Chainlink, zincir içi kod ve zincir dışı veri altyapısını entegre etmek için hibrit akıllı sözleşmeler kullanır.
  • LINK olarak adlandırılan Chainlink belirteçleri, zincir dışı verileri almak ve hazırlamak ve hesaplamalar yapmak için Chainlink ağ operatörlerine ödeme yapmak için para birimi görevi görür.

Chainlink blok zinciri, girdilerin, çıktıların ve hesaplamaların güvenli paylaşımını destekleyebilir. Chainlink’in bazı özellikleri şunları içerir:

  • Merkezi olmayan veri akışlarını destekler: Hibrit akıllı sözleşmeler için birçok kaynaktan gelen veriler güvenli bir şekilde toplanabilir ve işlenebilir.
  • Doğrulanabilir rastgelelik kaynakları sağlar: Oyunlar gibi kriptografik olarak güvenli rastgelelik gerektiren uygulamalar Chainlink kullanabilir.
  • Otomasyonu etkinleştirir: Chainlink akıllı sözleşmeleri, kuruluşlar için temel işlevleri ve olaya dayalı görevleri otomatikleştirebilir.
  • Çapraz blok zincir birlikte çalışabilirliğini destekler: Chainlink, mesajların, belirteçlerin ve belirli eylemlerin değişimini desteklemek için blok zinciri platformlarını birbirine bağlayabilir. 

Chainlink ağı, bazı yönlerden Ethereum ağının ve diğer blok zincirlerin tamamlayıcısıdır. Chainlink, Ethereum projeleri ile çeşitli zincir dışı veriler arasında güvenli iletişimi kolaylaştırabilir. Chainlink’in LINK coini Ethereum platformunda oluşturulduğundan, LINK, Ethereum platformunun protokolleriyle uyumludur.


Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap