Sandeep Nailwal; Polygon (MATİC), Ethereum’a Eşdeğerdir!

Sandeep Nailwal; Polygon (MATİC), Ethereum’a Eşdeğerdir!

Yakın zamanda sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi’ni (zkEVM) başlatan Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, bugün sabah tweet attı ve Polygon’un zkEVM’sini Ethereum ile eşitledi. Yönetici konuya yönelik şu paylaşımı yaptı.

“Polygon zkEVM= Ethereum”

Nailwal, Twitter gönderisini paylaşarak, Polygon’un kurucu ortağı Brendan Farmer tarafından zkEVM’nin özelliklerini detaylandıran mesajları doğruladı.

Daha önce 27 Mart 2023’te platform, zkEVM Mainnet Beta’nın tanıtımını “Polygon için çok önemli bir fırsat” olarak tanımlayarak duyurmuştu. Nailwal, platformun “Web3 ahlakına son derece uyumlu” olması gerektiği yorumunu yaptı.

Birkaç soruyu yanıtlayan ve tartışmaları çözen Farmer, dün “Polygon zkEVM’nin Ethereum blok alanına en yakın şey olduğunu” açıklayan bir dizi tweet paylaştı. 

Ayrıca Farmer, Polygon’un zkEVM’sini Ethereum ile aynı hale getirmek için çaba sarf ettiğini belirtti. Birincisi, tüm kodları, geliştirici ve güvenlik araçlarını, cüzdanları ve altyapıyı Ethereum’a paralel hale getirmektir. İkincisi, para çekme gecikmelerini önlemektir. Nihayetinde, hizmetlerin daha ucuz ve daha hızlı olması gerektiğine inanıyor.

Farmer, önemli bir şekilde, zkEVM’nin ana ağda Ethereum ile eşdeğerliği karşılayan tek toplama olduğunu iddia etti ve ekledi: “Tamamen EVM eşdeğeri (yakında gelecek 4 ön derleme hariç), b her şey yolunda gidiyor. Derleyici veya yeniden denetim gerekmez.”

Ayrıca, aynı saatte L2’ye fon yatırma ve L1’den para çekme işlemlerinin kolaylaştırılmasını detaylandırarak, zkEVM’nin “para çekme gecikmeleri olmadığını” öne sürdü. Ethereum için daha fazla blok alanı oluşturmanın en iyi yolunun onu Ethereum L1’e mümkün olduğunca yakın hale getirmek olduğu sonucuna vardı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap