Santiment; Balinalar Bu Altcoin’den Ayrılıyor!

Santiment; Balinalar Bu Altcoin’den Ayrılıyor!

Kripto para analitik şirketi Santiment verilerine göre, bir merkeziyetsiz borsa altcoini uzun vadeli sahipleri tarafından satılıyor.

Santiment raporuna göre, SushiSwap’in ( SUSHI ) kilitlenen toplam değerinde (TVL) Kasım 2021’den beri %93 oranında büyük bir düşüş yaşadı.

Sushiswap (SUSHİ) borsasına göre en büyük rakibi olan Uniswap’ta (UNI) ise bu oran %63’tü.

Analitik şirketi ayrıca SushiSwap ile etkileşime giren birbirinden farklı aktif cüzdan adresi sayısının azaldığını söylüyor.

“UAW’ye bakıldığında – bir DApp’in akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giren veya işlem gerçekleştiren benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısı – ara sıra bazı artışlar var, ancak genel olarak, protokol kullanımı ortalama olarak oldukça düşük kaldığı için çok az gerçek büyüme var.”

Uniswap’e baktığımızda ise Santiment, ağda işlem yapan birbirinden farklı aktif cüzdan adresi sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını söylüyor.

Aynı zamanda, Uniswap’te UAW 1 yıllık bir sürede oldukça organik bir oranda artış kaydediyor.  DEX kullanımı 1 yıl öncesine oranla zirvelerde hareket ediyor ve bu da işleyen ve düzgün bir protokolün işareti.

Analitik şirketi ayrıca, uzun zaman uyuyan fakat daha sonra harekete geçen kripto paraları izleyen dolaşım metriğini de inceledi. Şirkete göre, önceki uyuyan kripto paralardaki hızlı artışlar, keskin fiyat düşüşlerine işaret ediyor ve SUSHI coin için buna benzer bir hareket kısa bir zaman öncesinde yaşandı, bu da uzun vade düşünen balinaların pozisyonlarını elden çıkardığına işaret ediyor.

SUSHI coine baktığımızda, 2023 başından bugüne önemli hareketler oluştu… Bu hareketler, uzun vade düşünen kripto para yatırımcıların pozisyonlarından ayrıldığını gösteriyor. Önceki Hareketsiz Dolaşım metriği bizlere bu hareket artışları sonrasında sert düşüşleri göstermişti. Şimdi tekrar yeni bir hareket artışı gözlemliyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap