Santiment; Bitcoin (BTC) Yatırımcılar Bu Sebeple Dikkatli Olmalı!

Santiment; Bitcoin (BTC) Yatırımcılar Bu Sebeple Dikkatli Olmalı!

Önde gelen kripto analitik firması Santiment, Bitcoin ( BTC ) sahiplerine, geçen ayki büyük balina işlemlerinin kral kripto yatırımcıları için endişe kaynağı olabileceğine dair bir uyarı yayınlıyor .

Santiment, bu yıl şimdiye kadarki en büyük beş Bitcoin işleminin tamamının Mart ayında gerçekleştiğini ve en büyük BTC transferinin yaklaşık 564 milyon dolar değerinde olduğunu söylüyor.

Santiment’in pazarlama direktörü Brian Quinlivan’a göre yeni bir blog gönderisinde , BTC işlemlerinin boyutu ve Bitcoin’in balina ve köpekbalığı popülasyonundaki azalma, büyük varlıkların kazanç elde ettiğini gösterebilir.

“Mart ayında devam eden çok büyük işlemlerin yanı sıra 10 – 10.000 BTC adres katmanının düşmeye (yüzde olarak) ve azalmaya (toplam adreslere göre) dayalı olarak, bazı meşru uyarı işaretleri var gibi görünüyor. Bitcoin’in 35.000$ ve üzerine çıkmasını umuyorsanız dikkatli olun…2023’ün şimdiye kadarki en büyük beş işlemi Mart ayında gerçekleşti ve bu, BTC’nin ~%70’lik toparlanmasının ardından kar elde etme ve zirve korkusunun bir sonucu gibi görünüyor.”

Quinlivan ayrıca, köpekbalıkları ve balinalar veya 10 ila 10.000 BTC tutan varlıklar tarafından tutulan Bitcoin arz oranındaki düşüşü gösteren bir grafik paylaşıyor.

“Aynı köpekbalığı/balina sarı çizgisinin tuttuğu yüzde, tutulan Bitcoin arzının yüzdesine bakıldığında çok daha endişe verici görünüyor. Ocak ayının sonlarına kadar güzel bir birikim modelinin ardından yavaş yavaş kar elde etme devreye girdi.”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap