Saylor; Bitcoin (BTC) Altının Yerini Alacak!

Saylor; Bitcoin (BTC) Altının Yerini Alacak!

Bitcoin’in (BTC) büyümesi, bazı savunucuların, kriptonun değer saklama gibi çeşitli metriklerde sonunda değerli metalin yerini alacağı görüşünü paylaştığını gördü. Son piyasa çöküşüne rağmen, kayda değer kripto oyuncuları, Bitcoin’in altını devirme projeksiyonunun hala yolda olduğunu söylüyor. 

Özellikle, 13 Ağustos’ta Stansberry Research ile yaptığı röportajda, MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) CEO’su Michael Saylor, altının büyük olasılıkla Bitcoin’in büyümesinin tetiklediği şeytanlaştırma yaşayacağını belirtti. 

Ancak Saylor, Bitcoin’in altını değiştirme yolunun iniş ve çıkışlarla karakterize olacağını kabul etti. İlginç bir şekilde Saylor, Bitcoin’in altından farklı olarak daha fazla yargı alanı tarafından para birimi olarak kabul edilme şansının daha yüksek olduğunu kaydetti. 

“Geleneksel eleştirmenler ve ana akım analistler kripto ekonomisini anlamıyorlar, Bitcoin’i anlamıyorlar ve oynaklıktan nefret ediyorlar<…>Bitcoin zamanla altını yavaş yavaş şeytanlaştıracak, Altın 21. yüzyılda para olarak kabul edilmeyecek”

Michael Saylor

Bitcoin’in oynaklığını yönetme

Bitcoin’in oynaklığıyla ilgili endişeler üzerine Saylor, uzun vadeli yatırımcıların fiyattaki dalgalanmaların varlığın vade yolunun bir parçası olduğunu belirterek rahatsız edilmemesi gerektiğini söyledi. Yatırımcıların kısa vadede para kazanmaları nedeniyle Bitcoin’in oynaklık konusunda eleştiri aldığını öne sürdü. 

Bu doğrultuda Saylor, uzun vadeli stratejinin MicroStragey’nin Bitcoin yatırım planına rehberlik ettiğini belirtti. Özellikle, Ağustos 2020’de Bitcoin’e giriştiğinden beri şirket 1000.000’den fazla BTC biriktirdi. 

Stratejinin anahtarı olan Saylor, şirket zarara girdikten sonra eleştirilere hedef oldu. 2002 yılının ikinci çeyreğinde, MSTR, 126 milyon dolarlık beklentilere karşı 122.1 milyon dolarlık üç aylık gelir bildirdi. 

Ayrıca şirket, Bitcoin varlıklarına atfedilen 917,8 milyon dolar ile 918,1 milyon dolar zarar bildirdi.

Bitcoin muhtemelen dibe vurdu

Başka bir yerde Saylor, son kripto piyasası kazanımlarının Bitcoin’in dibe vurduğunu gösterdiğini öne sürdü. Özellikle, basın zamanında Bitcoin 24.500 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte neredeyse %3 kazanç sağlıyordu. 

“Temellerinin kurumsal yatırım sınıfı varlık olarak ortaya çıktığı, düzenleyiciler, yasa koyucular ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından benimsendiği yerde piyasa dibe vurmuş gibi görünüyor” dedi. 

Yılın zorlu bir ilk yarısını yaşadıktan sonra, Ethereum (ETH) ile birlikte Bitcoin’in kısa vadeli bir rallide kripto piyasasına liderlik ettiğini belirtmekte fayda var.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap