Sec Başkanı Gensler, Kripto Para Borsalarına Çağrıda Bulundu!

Gary Gensler, kripto paralara yönelik hizmet sunan şirketlere ve sektör katılımcılarına çağrıda bulunduğunu belirterek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sec Başkanı Gensler, Kripto Para Borsalarına Çağrıda Bulundu!

Gary Gensler verdiği bir röportaj esnasında kripto para borsalarına çağrıda bulundu.

Bucoinedir.com olarak sizleri için röportajı derledik;

Bitcoin Borsalarına Çağrı

SEC Başkanı Gensler 14 Temmuz günü verdiği bir röportajda, SEC’in düzenlemelerinin kripto para platformlarına uyacak şekilde uyarlanabileceğini ifade etti. Gary Gensler, platformlara gelecekteki kurallara ilişkin yeni bilgiler sunduklarını da ifade etti.

Gary Gensler, SEC’in anayasal olarak güçlü yetkilere sahip olduğunu hatırlatarak, kripto para sektörünün kurum ile ilişki kurmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Gensler, kripto paralara ait olan dünyanın geleneksel finanstan ayrıldığına dikkat çekerek sektörün görüşlerine önem verdiklerini belirtti. SEC başkanına göre yaptıkları çağrı oldukça düşünceli bir davranış:

“Kripto para sektörüne, borç verme platformlarına, ticaret platformlarına, gelin, bizimle konuşun dedim… Düzenlemelerin ne olabileceğini uyarlamak önemli çünkü hisse senedi ihracı ile bir kripto tokeni aynı şey olmayabilir. Ancak, bir hisse senedi arzı için yaptığımız varlık destekli güvenlik durumuna kripto paralarda sahip olmadığımızı belirtmek isterim…Yani bir şeyleri düzenlemek için düşünceli bir çağrı yapıyoruz.”

Kayıt Dışı Menkul İddiası

Röportaj esnasında Gary Gensler’e “kripto para birimlerinin birçoğunun kayıt dışı menkul kıymet olduğuna” dair açıklamaları hatırlatırdı. Gensler daha önce “kamudan para topluyorsanız ve halk bu ortak girişim çabalarına dayalı olarak kar beklentisine giriyorsa bu bir menkul kıymettir” ifadesini kullanmıştı. Ancak Gensler bu sefer daha ılımlı bir yaklaşımla, görüşlerini sektör ile tartışmaya hazır olduğu mesajını verdi.

SEC Başkanı her ne kadar pozitif adımlar atıyor gibi görünse de stablecoin varlıkları üzerine görüşlerini revize etmedi. Gensler, stablecoinlerin ticaret ve kredi platformlarında değişim aracı olarak olarak kullanıldığını ancak bunların tehlikeli olduğunu ifade etti. Başkan Gensler, stablecoinleri daha önce olduğu gibi şimdi de poker fişlerine benzetti.

Gensler, stablecoin tehdidine dikkat çekerek kripto paralara yatırım yapanların bu tokenlere karşı dikkatli yaklaşması gerektiğinin altını çizdi. SEC Başkanı, kripto para kredi platformlarındaki krizleri de stablecoin konusuna dahil ederek stake gelirlerinin yatırımcılarını cezbetmemesi gerektiğini ifade etti:

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap