Sec Başkanı, Kripto Para Borsalarının Wall Street’in Düzenleyici Sistemine Kayıt Olması Gerektiğini Söyledi!

Sec Başkanı, Kripto Para Borsalarının Wall Street’in Düzenleyici Sistemine Kayıt Olması Gerektiğini Söyledi!

Gary Gensler, kripto para borsalarını düzenleyici kuruma kayıt olmaları gerektiğini tekrar vurguladı...

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, düzenlenmemiş kripto endüstrisini araştırdı. Kripto değişim platformlarının Wall Street düzenleyicisine kaydolmakla yükümlü olduğu konusundaki argümanını yineledi. 

Gensler, kripto para borsalarının tüketici korumasını nasıl tehdit ettiği hakkında Twitter’a özel bir video yükledi ve ayrıca menkul kıymetler yasasına göre kayıt olmalarını istedi. Komisyon temsilcilerinin, menkul kıymet borsalarına benzer şekilde denemek ve düzenlemek için bu platformlarla çalışmasını istedi. Ek olarak, SEC’in belirli kripto paraların menkul kıymetler olarak özel olarak kaydedilmesi için çalıştığını belirtti.

,

Gensler, piyasa bütünlüğünü koruyan ve dolandırıcılık ve manipülasyona karşı koruma sağlayan sermaye piyasasına dahil olan yasal çerçeveyi vurgularken, “farklı bir teknoloji kullanıldığı için kripto piyasasına farklı davranmak gibi bir niyetimiz yok” dedi. Ayrıca, yatırımcıları koruyan ve piyasa normlarına bağlı kalan bir şirket tarafından geliştirilirse, insanların bir kripto para piyasasına daha fazla güven duyacağını öne sürdü.

Geçen ay, kripto faturası ABD’de tanıtıldığında, Gensler bunun kripto yanlısı ve 100 trilyon dolarlık sermaye piyasası için elverişsiz olduğu konusunu gündeme getirdi. Gensler ayrıca yeni tasarının Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) hem kripto para spot piyasalarını hem de vadeli işlemleri denetlemekten sorumlu hale getirme önerisini de sorguladı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap