SEC Başkanı’nın Başı Algorand’dan Dolayı Belaya mı Giriyor?

SEC Başkanı’nın Başı Algorand’dan Dolayı Belaya mı Giriyor?
Woman wearing a futuristic helmet standing in a virtual world, digital art style, illustration painting

Kripto topluluğu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in kripto para borsası Bittrex’e karşı açtığı davada önde gelen kripto para birimini “Algorand’ı (ALGO) menkul kıymet” olarak etiketlediği haberine tepki gösteriyor .

Bunu takiben, kripto endüstrisi liderleri, kripto meraklıları ve ALGO topluluğu konuyla ilgili düşüncelerini ifade etmek için Twitter’a gitti. Gensler’in Algorand’ı kullanıcıların Uber ve Lyft’i üzerine inşa edebileceği  “harika bir teknoloji” olarak adlandırdığı önceki bir olayı vurguladılar .

Buna ek olarak, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto varlık sektörünü düzenleme kampanyasına siyasi muhalefet getirildi. En son yanıt veren, Amerikan Temsilcisi Warren Davidson’dur. Gary Gensler’ı rolünden uzaklaştırmak için yasa çıkardı. Davidson tweet attı ;

Uzun bir dizi suiistimali düzeltmek için, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanını görevden alan ve rolü (yetkinin bulunduğu yerde) Kurula rapor veren bir İcra Direktörü ile değiştiren bir yasa getiriyorum. SEC’in eski Başkanları uygun değildir.

Ayrıca “The Hash” paneli olası sonuçlardan bahsediyor. Ve Warren Davidson geçtiğimiz günlerde , Gary Gensler’in yatırımcıları korumadaki başarısızlıklarının ve yetki suiistimallerinin SEC’in yeniden yapılandırılması gerektiğini açıkça ortaya koyduğunu  tweetledi .

ALGO/USD’de düşüş 

Blockchain ve kripto para biriminin en büyük kaynağı Twitter, #TheSEC #Gensler $ALGO gibi hashtag’lere sahip kişilerden gelen çok sayıda yanıtla meşgul oldu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap