SEC; Bu Altcoinler Menkul Kıymet! SEC Başkanı 2 Yüzlü!

SEC; Bu Altcoinler Menkul Kıymet! SEC Başkanı 2 Yüzlü!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Pazartesi günü kripto borsası Bittrex’e karşı açtığı davada altı kripto para birimini menkul kıymetler olarak sınıflandırdı ve bunların Seattle merkezli şirkete karşı bir icra davasında potansiyel olarak önemli varlıklar olduğunu vurguladı.

“Kripto varlık menkul kıymetlerine” örnek olarak listelenen belirteçler OMG Network (OMG), Dash (DASH), Monolith (TKN), Naga (NGC), Real Estate Protocol (IHT) ve Algorand’dır (ALGO). SEC, kadroyu “kapsamlı olmayan bir liste” olarak tanımlayarak muhtemelen daha fazlasının olacağını bile söylüyor. Yani menkul kıymet olarak işaretlenecek birçok başka altcoinler de olacak!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Algorand’ı tanıtırken yakalandı. Eleştirmenler buna ikiyüzlü diyor.

SEC, Savunduğu Algorand’a Menkul Kıymet Diyor

Görüntüler , Algorand (ALGO) kripto para birimini tanıtan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’den doğdu. 2021’den beri SEC başkanı olan Gensler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik düzenleyici bir baskıya liderlik ediyor.

Klibin bir yerinde Gensler, projenin kurucusu İtalyan bilgisayar bilimcisi Silvio Micali’den övgüyle söz ediyor. “Silvio Micali’nin Alogrand’ı, birlikte çalıştığı MIT’de Turing Ödülü sahibi… Silvio’nun harika bir teknolojisi var, performansı var, bunun üzerine Uber inşa edebilirsiniz.”

https://twitter.com/MasonVersluis/status/1647987623670218752/video/1

Ek olarak, Gensler en az 2019’dan beri çok sayıda halka açık etkinlikte Algorand’dan övgüyle söz ediyor gibi görünüyor.

SEC’deki kripto karşıtı duruşuna rağmen, Gensler aynı zamanda MIT Açık Öğretim kursu “Blockchain and Money”de eğitmen olarak listelenmiştir.

Gensler’in SEC’deki meslektaşlarından biri, onun blockchain teknolojisine muhalefetini eleştirdi. Komiser Hester Peirce, “Geçmişte olduğu gibi yeni teknolojilerin vaadini kucaklamak yerine, burada durgunluğu, zorla merkezileştirmeyi, sürgünü teşvik etmeyi ve yeni teknolojilerin yok oluşunu memnuniyetle karşılamayı öneriyoruz” dedi. . 14 Nisan diyor .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap