SEC, XRP’nin Davada Belirli Kanıtları Kullanmasını Engellemeye Çalışıyor!

SEC kanıtları engelliyor...

SEC, XRP’nin Davada Belirli Kanıtları Kullanmasını Engellemeye Çalışıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), devam eden davada Ripple’ın düzenleyicinin belgelerini kullanmasını önlemeye yönelik bir itirazda bulunuyor.

Mahkemede SEC , bu ayın başlarında yayınlanan ve ABD piyasaları düzenleyicisini eski direktörü William Hinman’ın 2018’de Ethereum’un ( ETH ) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşmanın taslaklarını açıklamaya zorlayan bir emre karşı çıktığını söyledi. Ripple bu itiraza bile bir başarı olarak bakıyor.

SEC’e göre, konuşma taslakları gizli iç yazışmalardır ve davayla ilgisi yoktur.

“Davalılar dahil hiçbir piyasa katılımcısının görmediği gibi, Konuşma Taslakları bu davada söz konusu iddia veya savunmaların hiçbiriyle ilgili değildir.  İlgili olsalar bile, Konuşma Taslakları, müzakere süreci ayrıcalığı (‘DPP’) ve avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunan gizli müzakereler ve yasal tavsiyeler içerir.

ABD piyasaları düzenleyicisi, dosyada ayrıca Hinman konuşmasının “bağlayıcı SEC politikası” olmadığını, söyledi. Ayrıca “SEC’in menkul kıymetler yasalarının, dijital varlıklara uygulanması için bağlayıcı olarak geliştirildiğini söylüyor.

SEC başvurusunu Hinman konuşma taslaklarını oluşturmaya zorlayan emir , bu ayın başlarında bir federal yargıç tarafından yayınlandı.

SEC, ödeme firması XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satmakla suçlayarak Aralık 2020’de Ripple’a dava açtı .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap