Shib Coin Geliştiricisi, Bir Altcoin İle Dalga Geçti!

Shytoshi Kusama, potansiyelini gösteremeyen en büyük altcoinlerden birini kötüledi.

Shib Coin Geliştiricisi, Bir Altcoin İle Dalga Geçti!

Shiba Inu (SHIB) projesinin ana geliştiricilerinden biri olan Shytoshi Kusama , Bloomberg Business’tan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra üçüncü kripto para birimi seçeneği olarak Litecoin‘i (LTC) kullanmayı bırakmasını istedi . Kusama’nın LTC coin ile dalga geçmesinin ardından Litecoin, LTC coin‘nin bir numara olması gerektiğini söyleyerek yanıt verdi.

Kripto para biriminin ilk günlerinde kesinlikle böyleydi, ancak bugün LTC birkaç endüstri uzmanı tarafından ölü bir para olarak adlandırılıyor. Daha önce ilk üç kripto para biriminden biri olan Litecoin, CMC’nin en değerli kripto para birimleri listesinde 3,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 20. sıraya düştü.

Potansiyele Rağmen Sürüde Kaybolmak

Birkaç kripto uzmanına göre Litecoin ağı ve LTC para birimi her zaman çok düşük talep ve ilgiye sahip olmuştur. Litecoin, devam eden gelişimine, sık sık yaptığı konferanslara ve madencilik faaliyetlerine rağmen, daha başarılı rakiplerinin gölgesinden asla çıkamadı. Sosyal medyayı ve dünya çapında bir vızıltıyı kullanan SHIB, DOGE veya SOL, son birkaç yılda LTC’yi kolayca gölgede bıraktı.

Öte yandan Litecoin, aynı Solana‘nın (SOL) aksine, neredeyse hiç durmayan tek blok zinciridir. Başarılı olmasına rağmen, Litecoin, gönderenin kimliğini ve jeton sayısını maskeleyerek daha özel hale getiren MimbleWimble uzantısı nedeniyle büyük Güney Kore borsalarından çıkarıldı.

Litecoin‘in 3,9 milyar dolarlık tahmini piyasa değeri, LTC gibi köklü bir kripto projesi için mütevazı görünebilir. Yine de, proje geliştiricileri, LTC‘nin proje statüsünden kaçması için pazarın ilgisi ve talebi hakkında bir şeyler yapmalıdır. 

CMC’ye göre , bugün Litecoin fiyatı 54.87 USD ve 24 saatlik işlem hacmi 576.368.314 USD. Litecoin son 24 saatte %1.10 arttı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap