Siacoin (SC) yaratıcısı Skynet Kapanıyor! Fakat Faaliyetler Devam Ediyor!

Siacoin (SC) zarar görecek mi?

Siacoin (SC) yaratıcısı Skynet Kapanıyor! Fakat Faaliyetler Devam Ediyor!

Siacoin’in (SC) ana şirketi Skynet Labs, son fonlama turunda yeterli fon toplayamaması üzerine faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Ancak bu karar, çalışmaya devam edecek olan Skynet platformunu etkilemeyecek ve tüm kullanıcıların dosyaları platformda kalacaktır.

“Skynet, Skynet Labs olmadan ve kalplerini ve ruhlarını kullanıcılar ve kullanıcı verileri için daha parlak bir gelecek inşa etmeye koyan birçok harika insan olmadan devam etmek zorunda kalacak.”

Skynet, merkezi olmayan bir internet oluşturmak için oluşturulmuş merkezi olmayan bir uygulama barındırma ve depolama platformudur.

Eskiden Nebulous olarak bilinen şirket, 2020’de bir finansman turunda 3 milyon dolar topladı. Merkezi olmayan depolamada öncü olsa da, Filecoin, Storj ve Arweave gibi diğer projeler daha fazla finansal güçle ortaya çıktı.

Duyurunun ardından Skynet Labs, şirketin Skynet Topluluğuna uygun bir geçiş sağlamaya odaklanacağı 12 hafta boyunca çalışmaya devam edecek.

Şirketin CEO’su David Vorick, şirketin çalışanlarının yarısını şimdiden işten çıkardığını ve kalanların yarısını da önümüzdeki ay içinde işten çıkaracağını söyledi.

Ancak, şirket kapanmadan önce gerekli tüm çalışmaların yapılmasını sağlayacak. Ona göre amaç, “Skynet-Labs sonrası bir ekosisteme geçişi mümkün olduğunca görünmez kılmak”.

Her şey planlandığı gibi devam ederse, firma kullanıcılarının değişikliği fark etmeyeceklerini de sözlerine ekledi.

Bu arada CEO, şirketin kapanmasını bir nedene bağladı; Aynı anda birkaç şeye odaklanarak tek bir ürünü sağlam bir şekilde geliştirmeyi zorlaştırdı.

Ek olarak, Skynet’in sağlam bir teknoloji olmasına rağmen, Arweave (AR) ve IPFS gibi rakiplerle karşılaştırıldığında kripto alanından asla benimsenmediğini söyledi.

Milyonlarca aylık aktif kullanıcıya sahip bir platform oluşturduk, ancak bu kullanıcılar büyük ölçüde kripto dışındaydı ve bu nedenle bağış toplama anlatısına kolayca katkıda bulunmuyorlardı.”

Ayrıca, kullanıcı tabanının daha fazla paraya dönüşeceği bahsine dayanarak ekibin çok hızlı büyüdüğünü de kabul etti.

Bununla birlikte, Skynet Labs’in birkaç ekip üyesi proje üzerinde çalışmaya ve desteklemeye devam edecek. Sia Foundation ve Skynet ekosistemi tamamen çalışır durumda kalacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap