Messari; Ağ artışları, SOL Coin Yatırımcıları İçin Nadir Bir Zafer Sunuyor!

Messari Solana ve yerel kripto para birimi SOL hakkında önemli veriler paylaştı;

Messari; Ağ artışları, SOL Coin Yatırımcıları İçin Nadir Bir Zafer Sunuyor!

Solana (SOL), bu yılın ikinci çeyreğinin küllerinden çıkmış gibi görünüyor. SOL coin, daha büyük kripto pazarıyla anlaşılır bir şekilde paralel olarak büyük bir darbe aldı. Ancak ağ, ekosistemin çeşitli alanlarında önemli artışlar kaydetti.

Solana’ın devam eden çalışmaları

Solana ekosistemi, 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren nadir görülen bir olumlu güncelleme yayınladı. Ağ, çeyrek boyunca aşağı yönlü rüzgarlara rağmen büyümeye devam etti. James Trautman’ın Messari’deki ‘State of Solana Q2 2022’ raporu, ağın daha fazla ayrıntısını ortaya çıkardı.

Yaygın olan ”kaliteli projeler Ayı sezonunda gelişir” sözü Solana‘nın durumunu ve ayı sezonunda yaptıklarını tanımlıyor. Sol coin ekosistemi, NFT pazarlarını genişleterek, EVM uyumluluğuna doğru ilerleyerek ve Solana Mobile‘ı başlatarak tam da bunu yaptı.

İlginizi Çekebilir; Moonbeam, Polkadot ve Cosmos Arası Kripto Para Değiştirmeyi Mümkün Kılıyor!

Birçok ölçüm arasında, günlük benzersiz ücret ödeyenler Solana, kullanıcıları arasında ilginç bir parça olmaya devam ediyor. Diğer metriklerdeki düşüşe rağmen, benzersiz ücret ödeyenlerin ağ kullanımı yükselme eğilimini sürdürdü.

Benzersiz ücret ödeyenler, Ocak 2022’de bir önceki yüksek olan 280.000’i ikiye katlayarak, Mayıs ayında 450.000’lik tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Buradaki büyüme, Solana‘da yeni basılan NFT pazaryerlerindeki büyümeye bağlanıyor.

Kaynak: Messari

Yukarıdaki faktörün aksine, ağ kullanımı, piyasa koşulları yerine Solana’da büyük ölçüde düştü.

Ortalama günlük işlem sayısı %17,6 azalırken, düşen ağ performansı nedeniyle gelir %44,6 azaldı.

Bununla birlikte, 2. çeyrekte Solana’da kayda değer bir gelişme görüldü.

Sol coin, Mainnet Beta v1.10 Serisinin ilk aşamalarını Mayıs ayının sonuna doğru uygulayabildi. Bu lansman, daha sonra ağ istikrarının artmasına katkıda bulundu.

Kaynak: Messari

Ayrıca, oynaklık ile günlük gelir arasında, genellikle ağ değerindeki hareketlerin eşlik ettiği bir korelasyon var gibi görünmektedir.

Yine de, günlük gelir ve ağ değeri arasındaki fark 2021’in sonundan bu yana “daraldı”. Ağ, çeyrek boyunca hem gelirde hem de değerde bazı nadir artışlar ve hatta düşüşler görmeyi başardı.

Kaynak: Messari

CoinMarketCap’e göre SOL, basın zamanında 38,54 dolardan işlem görüyordu. Tokenin değeri, bu hafta yapılacak Fed toplantısından kaynaklanan artan FUD nedeniyle geçtiğimiz gün düştü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap