Solana Ağı, Karbon Emisyon Verilerini Gerçek Zamanlı Yayınlayacak!

Solana Ağı, Karbon Emisyon Verilerini Gerçek Zamanlı Yayınlayacak!

Solana Vakfı, şirketin artık gerçek zamanlı olarak karbon emisyonları hakkında istatistik topladığını açıkladı. Bunun “büyük bir akıllı sözleşme blok zinciri ağı” için bir ilk olduğu iddia edildi. Dapps ve NFT projelerini çalıştıran kod, akıllı sözleşmelerde saklanır.

Şu andan itibaren Solana, özel bir kontrol panelini düzenli olarak güncelleyecektir. Bu, ağın en önemli çevresel göstergelerini izleyen bilgilerle olacaktır. Enerji kullanımı, karbon ayak izi ve ağ güç yoğunluğu gibi.

Her iki haftada bir güncellenmesine rağmen gösterge tablosunun kendisi, Solana doğrulayıcı düğümlerinde çalışan uygulamalardan gerçek zamanlı olarak veri alır.

Çevresel Etkiyi Açıklamak 

Emisyon monitörü, Solana’nın karbon veri platformu Trycarbonara ile ortaklığının bir ürünüdür ve zincir üzerindeki verileri ve Solana onaylayıcılarının rastgele bir alt kümesi tarafından sağlanan bilgileri kullanarak istatistikleri derler.

Solana’nın enerji kullanımına ilişkin daha doğru tahminler, bireysel doğrulayıcıların ne zaman çevrimiçi ve çevrimdışı olduklarını ve enerjiyi kullandıkları coğrafi bağlamı izleyen bu ayrıntılı verilerden elde edilebilir.

Blockchain ağları, kripto para birimi madenciliği ve zincir üstü işlemler için gereken önemli miktarda enerji nedeniyle uzun süredir bir tartışma kaynağı olmuştur.

Merkezi olmayan Solana ağının sorunsuz çalışmasını sağlayan Solana Vakfı, kendi ağlarının çevresel etkisini açıklayarak kripto kullanıcılarının çevre üzerindeki etkilerini görme biçimini değiştirmek istiyor.

CMC’ye göre bugün Solana fiyatı $21.93 USD ve 24 saatlik $501.821.754 USD ticaret hacmiyle. Solana son 24 saatte %2,00 düştü.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap