Solana Saga, Bu Web3 Özelliklerine Sahip!

Solana Saga, Bu Web3 Özelliklerine Sahip!

Solana Mobile, ilk Android cihazı olan Saga’yı tanıttı. ABD, AB, İngiltere, Kanada, İsviçre, Avustralya ve Yeni Zelanda müşterileri, telefonu 8 Mayıs’tan itibaren sipariş edebilecekler.

Solana Saga, Web3 deneyimini mobil telefonunuza sorunsuz bir şekilde entegre etmek için tasarlandı.

Solana Mobile’ın baş yazılım mühendisi Steven Laver, Blockworks ile yaptığı bir röportajda, günlük olarak en çok etkileşimde olduğumuz cihaz olan mobil telefonlarla bile Web3 ile etkileşim kurmanın hala büyük ölçüde büyük ekranlar aracılığıyla gerçekleştirildiğini belirtiyor.

“Web3 dışındaki her şey için en son ne zaman telefonumu kullanmadığımı hatırlamıyorum… Her şeyimi telefondan başlatırım, sadece Web3 için değil,” diyor Laver.

Google ve Apple uygulama mağazaları ödeme sistemleri konusunda sıkı kurallar uygulamakta ve birçok Web3 uygulaması uygulama mağazalarında yer alabilmek için bazı tavizler vermek zorunda kalmaktadır. Uniswap’in çok beklenen uygulaması, sonunda Perşembe günü halka açılmadan önce bir ay boyunca Apple uygulama mağazasında kalmıştı.

İşte burada Solana Saga devreye giriyor. Ayrı bir Solana uygulama mağazası yerel Android uygulamalarının yanında bulunuyor. Mobil cihaz, iki temel teknolojik öğeyle tasarlanmıştır: Web3 izleyicileri için kullanışlı olması ve onları güvende tutması gerekiyor.

Güvenlik odaklı Bir Solana Saga satın alan kullanıcılar, Web3 cüzdanlarını bağlamaları veya telefonla entegre edilmiş yeni bir tohum kasası oluşturmaları istenecek – bu, mevcut telefonlarda mobil ödeme etkinleştirme işlemine benzer.

Tohum kasası, Solana uygulama mağazasında satın alınabilen tüm dapp’lerle bağlantılıdır ve işlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde imzalanmasını sağlar.

“Anahtar saklama işlemi Android katmanının altında oluşturulmuştur – bu nedenle tüm Android bileşenleri ve telefonda çalışan Android işletim sistemi kullanıcıların zaten aşina oldukları cüzdanlar aracılığıyla tüm bu bilgileri kullanıcılara sunmamızı sağlıyor,” diyor Laver.

Saga, ana Android işletim sisteminden cüzdanın özel anahtarlarının saklanması işlemini çıkaracak şekilde Qualcomm güvenli yürütme ortamını kullanıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap