Solana (SOL) Ağında Hack Saldırısı Yaşandı! Zarar 6 Milyon Dolar!

Solana ağında yaşanan saldırı paniğe neden oldu...

Solana (SOL) Ağında Hack Saldırısı Yaşandı! Zarar 6 Milyon Dolar!

Phantom, Slope ve Trust Wallet dahil olmak üzere iyi bilinen internet bağlantılı sıcak cüzdanlarda tutulan coinlerin çalındığını iddia eden kullanıcılara göre, Solana ekosistemi, kripto para biriminin en son ihlalinin konusu. Çeşitli cüzdanların özel anahtarları çalındığından, büyük saldırı birden fazla Solana adresini etkiledi. Toplam 5+ milyon doları aşan SOL, SPL ve diğer tokenler çalındı.

Solana’ya Saldırı Endişeleri Artırıyor

Popüler Solana NFT pazarı Magic Eden, Twitter’daki kusur hakkında da bir uyarı gönderdi. Magic Eden, tweet’teki şüpheli bağlantıların izinlerinin nasıl devre dışı bırakılacağına dair yönergeler içeriyordu.

Magic Eden şunları söyledi:

Ekosistem boyunca cüzdanları tüketen oyunda yaygın bir SOL istismarı var gibi görünüyor.

Phantom, iddia edilen istismarları araştırdığını iddia ediyor. Ve Solana ekosisteminde bildirilen bir güvenlik açığını gidermek için Phantom’un diğer ekiplerle yakın işbirliği içinde olduğunu açıkladı. Ekip şu anda bunun Phantom’a özgü bir sorun olduğunu düşünmüyor. Daha fazla bilgiye sahip oldukları anda bir güncelleme yayınlayacaklar.

Ayrıca, kripto geliştiricisi ve Twitter kullanıcısı Foobar, saldırının kökeni için farklı bir açıklama önerdi ve onu büyük bir özel anahtar güvenliği ihlaline bağladı. Foobar, hem Phantom hem de Slope cüzdanlarının etkilendiğine inanıyor ve bu da Phantom’un iddialarına biraz güven veriyor.

Geçen hafta, Nirvana Finance’in stablecoin’i NIRV ve yerel token ANA’nın fiyatı, 3.5 milyon dolarlık flaş kredi saldırısı sonucunda neredeyse %85 düştü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap