Solana (SOL) Coin, Piyasa Yükselişine Öncülük Ediyor!

Solana (SOL) Coin, Piyasa Yükselişine Öncülük Ediyor!

Solana (SOL), halihazırda yükseliş eğilimi gösteren piyasanın geri kalanından daha iyi bir performans sergileyerek, ağır bir fiyat artışı yaşadı.

SOL, geçtiğimiz gün %10,1’in üzerinde artarak CoinGecko verilerine göre aylık zirve olan 22,50$’a ulaştı. Coinglass’a göre, hızlı yükseliş aynı zamanda yaklaşık 2,7 milyon doları tasfiye etti ve bu rakamın %92’sinden fazlası açık pozisyonlardan oluştu.

Solana , Mart 2020’de Solana Labs tarafından başlatılan hızlı, hisse kanıtı (PoS) bir blockchain ağıdır. Diğer birçok popüler 1. katman ağ gibi, geliştiriciler de ağ üzerinde çeşitli merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulamaları ve değiştirilemez token ( NFT ) projeleri oluşturabilir.

Solana çevresinde heyecan uyandıran bir başka faktör de, Solana blok zinciri tarafından desteklenen bir Android akıllı telefon olan Saga’nın 13 Nisan’da piyasaya sürülmesidir. Telefonun, kullanıcıların kendi NFT’lerini her yerden basmasına ve Solana tabanlı daha geniş uygulama ve proje ekosistemine erişmesine izin vermesi bekleniyor. .

Solana’nın ekibi geçen yıl Haziran 2022’de Saga akıllı telefonunu tanıttı. Bunun kullanıcılara 1000 dolara mal olması bekleniyor.

Yeni donanımların lansmanı ve piyasalardaki canlanmanın ötesinde, ağın temelleri yılın başından bu yana önemli bir gelişme olmaksızın sabit kaldı.

NFT işlem hacimleri, Ocak 2023’te haftalık yaklaşık 2 milyon SOL’den (o sırada yaklaşık 30 milyon $ değerinde) 30 gün boyunca toplam hacimlerde 1 milyon SOL’ye (yaklaşık 20 milyon $ değerinde) düştü.

Solana’da haftalık NFT işlem hacmi. 
Kaynak: Nansen

DeFiLlama’ya göre, DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam değer (TVL), yılbaşından bugüne kadar 208 milyon dolardan 294 milyon dolara biraz yükseldi.

Yine de, Bitcoin’in dün 30.000 doların üzerindeki psikolojik çıkışı, piyasa genelinde açıkça bir yükseliş dürtüsü gönderdi.

Cardano (ADA) ve BNB de son 24 saatte %5’in üzerinde ciddi artışlar yaşadı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap