Son Dakika: VC’ler Silicon Valley Bank’ı Yeniden Desteklemeyi Kabul Etti

Son Dakika: VC’ler Silicon Valley Bank’ı Yeniden Desteklemeyi Kabul Etti

Girişim sermayesi firmaları, banka satın alınırsa ve uygun şekilde aktifleştirilirse, portföy şirketlerinden Silicon Valley Bank ile bankacılık ilişkilerini yeniden sürdürmelerini desteklemeyi kabul etti.

General Catalyst’in CEO’su Hemant Taneja, 11 Mart’ta çeşitli risk sermayesi şirketlerinin liderlerinin bugün Silicon Valley Bank’ın düşüşünün sistematik riskini tartışmak için bir araya geldiğini açıkladı. VC’ler, bankaya desteklerini sürdürme koşulları hakkında ortak bir bildiri yayınladılar.

VC’ler arasında Accel, Altimeter Capital, B Capital Group, General Catalyst, Gil Capital, Greylock Partners, Khosla Ventures, Kleiner Perkins, Lightspeed Venture Partners, Mayfield Fund, Redpoint Ventures, Ribbit Capital ve Upfront Ventures bulunmaktadır.

“Son 48 saatte gelişen olaylar hayal kırıklığı yarattı ve endişelendirdi. SVB’nin satın alınması ve uygun şekilde aktifleştirilmesi durumunda, portföy şirketlerimizi onlarla bankacılık ilişkilerini sürdürmeleri için güçlü bir şekilde destekleyeceğiz ve teşvik edeceğiz.”

VC şirketleri

VC’ler, Silicon Valley Bank’ın (SVB) girişim sermayesi endüstrisi için güvenilir bir uzun vadeli ortak olduğu, başlangıç ​​topluluğuna hizmet ettiği ve ABD’deki inovasyon ekonomisini desteklediği konusunda hemfikirdir.

Altimeter Capital’in kurucusu Brad Gerstner şunları söyledi:

“Silikon Vadisi, Kurucularla birlikte duruyor. Yenilik yapmaya devam etmek. İnşa etmeye devam ediyor. Bu bizi daha güçlü yapacak. Listelenenlerin çok ötesinde, bu ifadeyle neredeyse evrensel bir anlaşma. Fed’in mudilerin %100 korunduğundan emin olmak için şimdi harekete geçmesi gerekiyor.”

Bitcoin olası SVB satışına rağmen büyüyor

Geçen Cuma, 3 Mart, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin kabaca %6 düşerek 24.000$ seviyesini kaybetti ve bir saat içinde 22.000$ bölgesine düştü. Fiyat düşüşü, kripto alanının Silvergate kripto dostu bankanın kapanma haberine tepkisinden kaynaklandı.

Haftanın başında, yukarıda belirtilen Silvergate hikayesi de dahil olmak üzere diğer birçok olumsuz faktör, Bitcoin’i en son Ocak ayında görüldüğü 20.000 $ seviyesinin altına itti.

Şimdiye kadar, Bitcoin bir canlanma göstermeye başladı ve son 24 saatte %3,5’lik bir büyüme göstererek 20.616 dolardan işlem görüyor. Hisse senetlerinin düştüğünü gören ve kendisini satmak için görüşmelerde bulunan başka bir büyük kripto dostu bankanın haberlerinden etkilenmemiş görünüyor.

Kripto piyasası, Tarım Dışı İstihdam endeksinde Şubat ayında 311.000’e çıkan ve analistlerin beklediğinin çok üzerinde olan önemli büyümeye olumlu bir tepki verdi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap