Sorun Çözülüyor! USDC 1 Dolara Dönecek mi?

USDC'den ilk açıklama geldi.

Sorun Çözülüyor! USDC 1 Dolara Dönecek mi?

Bildiğiniz gibi SVB krizinden sonra USDC’nin arkasında şirket olan Circle’nin bankada 3.3 milyar doları olduğu açıklanmıştı. Bu sorunun etkisiyle USDC 0.89 dolara kadar düştü. Fakat Circle’den ilk açıklama geldi.

USDC, pazartesi günü bankaların açılmasıyla beraber işlemlerin aktifleşeceğini söyledi

Circle resmi sitesinde yaptığı güncellemede, ”USDC için likidite işlemleri, ABD’de Pazartesi sabahı bankalar yeniden açıldığında normal şekilde devam edecek. Circle ekibinin, sahip oldukları güçlü likidite ve rezerv varlıklarına dayanarak önemli bir hacmi idare etmek için iyi hazırlandığı bildiriliyor.”

Circle ekibi “düzenlemeye tabi bir ödeme tokenı olan USDC, ABD Doları ile 1’e 1 olarak paraya çevrilebilir olmaya devam edecektir” şeklinde bir açıklama yaptı.

SVB’nin kaderi bu hafta belli olacak ve Bom Elliot’a göre bankalar SVB’nin varlıklarını satın almak için sıraya girdi.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap