Storj (STORJ) Coin Nedir?

Bu yazımızda Storj coini konuştuk.

Storj (STORJ) Coin Nedir?

Storj coin nedir? Storj coin ne işe yarar, Storj coin geleceği var mı?

Storj, dijital dosya depolama için merkezi olmayan bir blokzincir platformudur. Storj ise ağın yerel kripto para birimidir. Storj ağı, dünya çapında düğüm adı verilen bilgisayarlar tarafından desteklenmektedir ve ödeme için Storj ( STORJ ) dijital para birimini gerektirir. Storj 2014 yılında kuruldu ve altı petabayttan fazla kullanılabilir depolama kapasitesiyle 10.000’den fazla aktif düğümle çalışıyor. Kullanıcılar, Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 belirteci olan Storj belirteci ile depolama alanı için ödeme yapar. 130 milyon dolar işlem hacmi ve 300 milyon dolar piyasa değeriyle, en büyük kripto para birimleri arasındadır.


ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR;

  • Storj, dijital dosya depolama için merkezi olmayan bir sisteme güç sağlayan bir kripto para birimi blok zinciri platformudur.
  • Kullanım örnekleri arasında video depolama ve akış, yazılım dağıtımı, yedeklemeler ve bulutta yerel uygulamalar bulunur.
  • Storj kripto para birimi, Ethereum ağında çalışır; bu, Ethereum cüzdanı olan herkesin Storj jetonunu satın alabileceği, satabileceği veya değiştirebileceği anlamına gelir.

Dosyalar, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği veya Asya Pasifik gibi seçtiğiniz bölgedeki düğümlerde şifrelenmiş bir biçimde depolanır. Düğüm sahipleri, katılmak için %93’ten fazla çalışma süresi dahil olmak üzere belirli minimum performans gereksinimlerini karşılamalıdır. Düğüm sahiplerine depolama alanı, ağ bant genişliği ve bir düğümü çalıştırmayla ilgili diğer maliyetleri telafi etmek için Storj belirteçleri olarak ödeme yapılır. 

Storj Coin Geleceği

Bazı kripto para birimleri meme coinler veya çok az veya hiç temel kullanım durumu olmadan eğlence için ticaret yapan jetonlar olarak bilinirken, Storj sürdürülebilir bir iş modelinin parçasıdır . Bu, Storj coine diğer bazı kripto para birimlerinden daha uzun vadeli başarı için daha iyi bir fırsat verebilir.

Storj coin kısa süre önce ağ genelinde dosya depolama performansını iyileştirmek için tasarlanmış üçüncü ana sürümünü yayınladı.  Bu, Storj’un geleceği için iyi bir işarettir, çünkü büyük olasılıkla iyi bakılacak ve süresiz olarak desteklenecektir.

Storj’un Filecoin’den Farkı Nedir?

Filecoin, piyasa değerine göre depolamayla ilgili en büyük kripto para birimidir. Storj’a benzer dağıtılmış depolama çözümleri sunarken, her biri biraz farklıdır. Bazı yönlerden Dropbox’ı Amazon S3 ile karşılaştırmak gibi . Her ikisi de saygın depolama çözümleri sunar, ancak her seçenek farklı kullanıcılar için daha anlamlı olabilir.

Temel farklılıklardan biri, Filecoin’in kendi blok zinciri üzerinde çalışması, Storj coin ise Ethereum (ETH) tabanlı bir belirteç olmasıdır. Filecoin, kullanıcıların daha fazla depolama alanı sağladıklarında madencilik ödülü kazanma olasılıklarının daha yüksek olduğu bir sistem kullanırken Storj, ağa bağlanan tüm katılımcıları katkılarına göre ödüllendiriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap