SubQuery, Bu Altcoin’e Destek Sağlayacak!

Veri indeksleme artık Algorand blok zincirinde kullanılabilir.

SubQuery, Bu Altcoin’e Destek Sağlayacak!

Layer-1 Tradfi ve DeFi platformu Algorand, SubQuery’nin veri indeksleme özelliklerine erişim elde etti . Altcoin ile yapılan Bu ortaklık, SubQuery’in bugün Twitter üzerinden yaptığı bir duyuruyla bildirildi. 

Veri indeksleme artık Algorand blok zincirinde ilk kez kullanılabilir. Bu, zincir üzerinde veri temel altyapısı olmayan geliştiricilere çok ihtiyaç duyulan avantajı sağlar.

Geliştiriciler, dokümantasyon, geliştirici desteği, açık kaynak SDK erişimi ve Alt Sorgu Hibe Programına giriş gibi uçtan uca avantajlar elde eder. 

Veri indeksleme, proje yürütme zorluğuyla çıkmaza girmiş bir sektöre “temiz bir nefes” getiriyor. Geliştiricilerin sorunları çözmek için kalıpların dışında düşünmesi gerekir. SubQuery’nin açık kaynaklı SDK’sı, belgeleri, sürekli desteği, Geliştirici Hibe Programı ve diğer avantajlar artık Algorand proje geliştiricilerinin kullanımına sunulmuştur. 

Bu aynı zamanda SubQuery’nin günlük 200 milyonun üzerinde istek kapasitesine sahip birinci sınıf yönetilen barındırma hizmetine erişimi de içerir. Bir veri indeksleme lideri olarak SubQuery, geliştiricilerin işlerini veri arka ucu olmadan yapmaları için yeni fırsatlar yaratır. DApp’leri SubQuery API aracılığıyla eklemek, geliştiricilerin genellikle yayına girdikten sonra yaşadığı veri sorunlarını çözer. 

Verinin kral olduğu bir sektörde, projeleri zorlayan sorunlar genellikle veri işlemeden kaynaklanır. Artık üçüncü taraf sunucuları dağıtmaya ve bununla birlikte gelen çeşitli güvenlik ve erişilebilirlik sorunlarıyla yüzleşmeye gerek yok. SubQuery’nin açık altyapısı, kusursuz API tasarımı, geliştirmesi ve dağıtımı sağlar ve daha fazla esneklik ve işlevsellik sağlar. 

Veri İndeksleme Neden Önemlidir?

Veri indeksleme, DApp’ler ve blok zincirler arasındaki eksik bağlantıdır. Katman 1 blok zincirleri, başarılı D’App işlemleri için gereken güvenlik ve istikrarı sağlamıştır. Hız ve esneklik, veri indeksleme ve erişime bağlıdır. 

SubQuery’nin geniş dizin oluşturma yetenekleriyle, geliştiriciler yerel DApp’lerine odaklanabilir ve veri sorunlarını en karmaşık görevlerin üstesinden gelebilecek güvenilir bir açık SDK’ya bırakabilir. SubQuery’nin tokenleştirme süreci ve halka açık satışı ortaya çıktıkça (21-29 Temmuz 2022), Algorand Katman-1 blok zinciri alanında yerini almaya hazırlanıyor. 

Bu aynı zamanda DApps-Security, zaman aşımları, hatalı veri beslemeleri, ölçeklenebilirlik, hızlı veri erişimi ve daha yüksek gaz ücretlerini rahatsız eden çeşitli sorunları da gündeme getiriyor. Bu sorunlar ve daha fazlası, benimsemeyi yavaşlattı ve bunları çözmek kritik önem taşıyor. 

Alan içindeki etkileşimler, daha büyük kullanım durumları ve merkezi platformlardan geçişler ile karmaşık hale geldikçe, veri işleme hacimleri artacaktır. Paketin bir adım önünde olmak, yalnızca projeler için sorunsuz deneyimler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda merkezi olmayan endüstrinin uzun vadeli uygulanabilirliğini de genişletir. 

Eleştirmenlerin ilk günden itibaren yapılan birçok başarısızlığa ve hataya işaret ettiği bir zamanda, SubQuery, mantra geliştiricilerinin projeleri teslim etme konsantrasyonunu kaybetmek zorunda kalmadan benimseyebilecekleri önemli olan şeylere odaklanabilecekleri bir ortamı sağladı – Hızlı, güvenlik, kullanım kolaylığı ve yenilik.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap