Telegram, Ton Coin İle Hizmetlerini Genişletiyor!

Telegram, Ton Coin İle Hizmetlerini Genişletiyor!

TON Vakfı, Telegram kullanıcıları için yeni bir kripto özelliği başlattı. Bugünden itibaren, platformdaki kullanıcılar TON ile premium abonelik satın alabilirler.

Bu yeni özellik, Telegram’ın kripto yetenekleri genişletmesinin bir parçasıdır. Son altı ayda platform, kullanıcılarının dijital varlıklara erişmesine olanak tanıyan çeşitli özellikler başlattı. Ton coin, bir telegram markasıdır.

Telegram, Kripto Para Birimlerine Erişimi Kolaylaştırıyor

Açıklamaya göre kullanıcılar, fragment.com web sitesini kullanarak Telegram premium aboneliklerini TON ile etkinleştirebilirler. Ödeme sağlayıcısı fragment.com, kripto yeteneklerini artırdığı için şirket için önemli bir ortak olmuştur.

TON blok zincirinin üzerine inşa edilen ve 2022’de kullanıma sunulan Fragment, insanlara tokenize edilmiş Telegram işleyicilerine, TON tabanlı hediyelere ve daha fazlasına erişim sunuyor. TON Vakfı’nın kurucularından Andrew Rogozov şunları söyledi:

Fragment ekibinin Telegram messenger ile entegrasyonu derinleştirmeye ve işlevselliğini genişletmeye devam etmesinden memnunuz. Amacımız, blockchain teknolojisini kitlelere ulaştırmak için kullanıcı dostu bir deneyim yaratmaktır ve Telegram’ın geniş kullanıcı tabanına hizmet eden bu türden gelişmelerin, blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacağının farkındayız.

Geçen yıl Telegram, kullanıcıların TON Ağında kullanıcı adları alım satımı için bir pazar yerine erişmesine izin verdi. Bu pazar yerindeki kullanıcı adları benzersizdir ve kişilerin telefon numarası vermeden bir hesaba erişmesini sağlar. Kullanıcılar, TON satın alarak açık artırmalara katılabilirler.

Telegram, gizliliği artırmanın yanı sıra, bu özelliğin onları kötü oyunculara ve verilerinin kontrolünü merkezi bir varlığa vermeye karşı koruduğunu iddia ediyor. O sırada şunları söyleyen Telegram’ın kurucusu Pavel Durov’a göre müzayedeler başarılıydı :

TON’un alan adları için yakın zamanda gerçekleştirdiği açık artırmanın başarısından gerçekten etkilendim. Wallet.ton 215.250 Toncoin’e (~260.000$), casino.ton ise ~244.000$’a satıldı. TON bu sonuçları elde edebilmişse, ayrılmış @ kullanıcı adlarını, grup ve kanal bağlantılarını açık artırmaya çıkarsak, 700 milyon kullanıcılı Telegram’ın ne kadar başarılı olabileceğini bir düşünün.

Bir hafta önce Telegram, kullanıcıların cüzdan botları aracılığıyla piyasadaki en büyük stablecoin olan USDT transferlerini de başlattı. Telegram platformunda Ton coini de başkasına transfer edebilirsiniz. Uzmanlara göre bu önümüzde ki aylarda genişlemeye devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap