Terra (LUNA) Kurucusu Sessizliğin Bozdu!

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon meydan okumaya devam ediyor. 

Terra (LUNA) Kurucusu Sessizliğin Bozdu!

Güç durumdaki Terraform Labs kurucusu Do Kwon nihayet Twitter sessizliğini bozdu ve bugün erken saatlerde attığı bir tweette kripto dünyasının sansüre dayanıklı merkezi olmayan paraya ihtiyacı olduğuna olan inancını yineledi.

Do Kwon , “Merkezi olmayan ağların merkezi olmayan paraya ihtiyacı var – bugün her zamankinden daha fazla açık” dedi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Twitter kripto topluluğunun birkaç üyesi Do Kwon’un kabadayılığını hoş karşılamadı. Terra kurucusu gönderiyle ilgili yorumları kapatmış olsa da, kullanıcılar alıntı tweet’leri kullanarak söz sahibi oldular. 

Do Kwon’un ademi merkeziyetçi para girişimlerinin o kadar iyi gitmediğini biliyor ve birçok kişi onun kullanıcıları dolandırdığına ikna oldu. Özellikle, Bitcoin rezervleriyle desteklenerek merkezi olmayan para boşluğunu doldurması beklenen Do Kwon’un istikrarlı para buluşu UST’nin sabitlenmesinin kaldırılması, yatırımcılar tarafından tutulan LUNA ve UST varlıklarının bir gecede değersizleşmesine neden oldu. Sonuç olarak, Do Kwon ve firması , birden fazla toplu davayla karşı karşıya kalsalar bile, Güney Kore ve ABD’de soruşturma altında kalmaya devam ediyor .

Do Kwon’un açıklamaları, USDC stabilcoin ihraççısı Circle’ın Tornado Cash ile ilişkili tüm Ethereum adreslerini bloke ederek 75.000 USDC’yi dondurduktan sonra geldi. Özellikle, hareket, Ethereum tabanlı kripto para birimi karıştırıcısında bir ABD yaptırımını takip etti. Hareket, o zamandan beri kripto alanındaki gizlilik savunucuları arasında stabilcoin sansür direncinin olmamasıyla ilgili endişeleri artırdı.

Tornado Cash, kullanıcıların blok zincirindeki kripto işlemlerinin izini gizlemek için kullanabilecekleri merkezi olmayan bir uygulamadır. Gizlilik savunucuları, bu araçların var olması için tamamen yasal nedenler olduğunu iddia etse de, bu araçların manşet kapma kripto istismarlarında kontrol eksikliği ve son zamanlarda kullanılması, düzenleyiciler için endişe kaynağı haline geldi.

Saldırganlar , ganimetlerini aktarmak için kripto varlıklarında 600 milyon doların üzerinde çalınan Ronin köprüsü hackinde dApp’i kullandılar . Harmony köprüsü saldırısında da durum aynıydı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap