Terra Luna’nın Terraport Uygulaması Saldırıya Uğradı! 15 Milyon Dolar Çalındı!

Terra Luna’nın Terraport Uygulaması Saldırıya Uğradı! 15 Milyon Dolar Çalındı!

Raporlara göre TerraCVita tarafından oluşturulan ve yeni yayınlanan Terra Classic DeFi platformu Terraport hacklendi. 10 Nisan’da Terraport Finance, bir tweet aracılığıyla Terraport Liquidity cüzdanında bir güvenlik açığı bulduğunu belirtti. Grup sorunu çözmeye ve protokolü korumaya çalışıyor. Ekip, olayı ve alınan güvenlik önlemlerini özetleyen bir basın açıklaması bile yayınlamayı planlıyor.

Terraport, TerraCVita geliştirici ekibi tarafından Terra Luna Classic ağını canlandırmak ve LUNC yanma oranını artırmak için kurulmuştur . Bilgisayar korsanları 9,5 milyon TERRA, 15 milyar LUNC ve 5,5 milyon USTC’yi ele geçirdi. 

Fonlar MEXC Global ve Binance’e aktarıldı . Ekip, Binance ve MEXC Global’i, bu borsalara taşınan milyonlarca jeton da dahil olmak üzere kripto para birimi varlıklarını derhal dondurmaya çağırdı. Bazı kaynaklara göre MEXC, LUNC için mevduat kabul etmeyi de durdurdu. Grup, diğer borsaları LUNC işlemlerini geçici olarak durdurmaya ikna etti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap