Tesla, Sahip Olduğu Bitcoinleri Satmadı!

Tesla, Sahip Olduğu Bitcoinleri Satmadı!

Elon Musk’ın sahibi olduğu lider otomobil üreticisi Tesla, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin raporlarını açıkladı. 19 Nisan’da Tesla’nın Şubat 2023 itibarıyla elinde bulundurduğu Bitcoin’leri ( BTC ) ne satın aldığı ne de sattığı kaydedildi. Ayrıca rapor, Tesla’nın elinde tuttuğu toplam bitcoinlerin bugüne kadar 348 milyon doları aşan 11 bin BTC’den fazla olduğunu söylüyor. 

1. Çeyrek güncellemesinden sonra satışlar, 23.39 milyar $ olması beklenen 23.33 milyar $’a düştü. Oysa elde edilen kâr, bir önceki yıla göre 3,32 milyar dolardan daha az olan 2,5 milyar dolar civarında. 

Tesla’nın, yasal paraya dönüştürüldüğünde BTC’lerinin %75’ini Haziran 2022’de yaklaşık 936 milyon dolar sattığı açıktı. Tesla, art arda üçüncü çeyrekte elinde tuttuğu bitcoin miktarında herhangi bir değişiklik yapmadı.

Sonuç olarak, değer şu anda CoinMarketCap’e göre 29.123,33 ABD Doları olarak değişmektedir . Bu arada Elon, özellikle Dogecoin ( DOGE ) olmak üzere meme paralarına büyük ölçüde odaklanıyor . Twitter’daki son logo değişikliği, kripto pazarında bir hit oldu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap