Tezos (XTZ) Electis Oylama Sisteminin Benimsenmesi Artıyor!

Tezos (XTZ) Electis Oylama Sisteminin Benimsenmesi Artıyor!

Tezos, sağlam ve hızlı blok zinciri için yüksek profilli projeleri ve işbirliklerini sıralıyor. Tamamen şifrelenmiş ve anonim bir e-oylama sistemi olan Electis, Tezos’u dünya haritasına yerleştiren projelerden biridir.

80’den fazla üniversitede kullanılmasının yanı sıra Electis, Ekim 2021’den bu yana Fransız makamları tarafından deneniyor. Uygulama, oylama sürecini otomatikleştirmesi ve canlı etkinlikleri gerçek zamanlı olarak aktarması ile öne çıkıyor.

Tezos’tan gelen son haberler, gençlerin yönlendirdiği bir seçim bölgesi olan YOUNGO çocukları da dahil olmak üzere en az üç Birleşmiş Milletler kuruluşunun Electis’i kullandığını detaylandırdı. Diğer kuruluşlar, SDG7 Gençlik Bölgesi ve Kadın ve Cinsiyet Seçim Bölgesi’dir (WGC).

Blok zinciri projeleri için fayda yaratmak, zamana dayanan sağlam projeler ile hızla kaybolan projeler arasındaki belirgin farkla, en büyük zorluk olmuştur. Tezos’un benimsenmesi arttıkça, token değeri de artacak ve piyasada daha da rekabetçi hale gelecektir.

Benzer şekilde, Electis ayrıca Japonya’daki Ritsumeikan Üniversitesi ve Kings College London dahil olmak üzere 80 üçüncül kurumda test edilmiş ve benimsenmiştir. 

Tezos’un e-oylama çözümü, SDG7’nin işlerine olumlu katkıda bulundu ve bu da organizasyonun bir üyesinin yorumlarına yol açtı:

“Electis, bu yılki seçim kampanyası için ve umarım gelecekteki tüm seçimler için güvenilir ortağımızdır.”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap