TİME; Metaverse Herşeyi Değiştirecek!

Dünya'nın en ünlü gazetelerinden biri olan TİME, yeni kapağında Metaverse'ye yer verdi...

TİME; Metaverse Herşeyi Değiştirecek!

Dünya’nın en ünlü gazetelerinden biri olan TİME, kripto para yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği metaverse’yi yeni kapağına taşıdı.

Kapakta çok dikkat çeken bir yazı bulunuyordu;

Bir sonraki dijital çağ herşeyi değiştirecek.

40 milyondan fazla okuyucuya ulaşan derginin kapak yazısında, Metaverse’nin herşeyi değiştireceği öne sürüldü.

TIME dergisi, geçtiğimiz yılın başlarında kripto paralarla ilgili birtakım önemli adımlar atmıştı. Dijital aboneliklerde kripto para kabulüne başlayan dergi, ayrıca NFT biçiminde üç kapağını da açık artırmayla satmıştı. TIME, kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale ile de kripto para hakkında açıklayıcı bir video serisi yayınlamak için anlaşma yapmış, bilançosunda Bitcoin tutmaya başlamıştı.

Büyük şirketler metaverse’yi benimsiyor

Amazon, Apple, Google, Microsoft, Nvidia, Tencent ve Facebook bu alanda yoğun çalışmalarını devam ettiriyor. Şirket içinde yeniden organize oluyorlar, iş tanımlarını yeniden yazıyorlar, ürün tekliflerini yeniden yapılandırıyorlar ve milyarlarca dolarlık ürün lansmanlarına hazırlanıyorlar.

Ocak ayında Microsoft, oyun devi Activision Blizzard’ı 75 milyar dolar ödeyerek satın aldı. Metaverse için temelleri oluşturmayı hedefleyen teknoloji devi bu alanda ciddi potansiyel görüyor. Bu alanda çalışma yapan ortalama şirketlerin büyük çoğunluğu metaverse alanını bir reklam kanalı olarak görüyor. Bu alanda çalışmalar yapmak veya en azından sanal bir ofis açmak şirketlerin reklam ve gövde gösterisi alanına dönüştü.

Metaverse sadece birkaç yıllık heyecan mı?

3 Boyutlu evrenimizde 2 boyutlu internete sahibiz. Metaverse sayesinde insanlar 3 boyutlu bir internet dünyasına, sanal yeni bir evrene hazırlık yapıyor. 2 boyutlu internet sektörünün trilyonlarca dolarlık bir ekonomiye ulaşması, 3 boyutlu internetin geleceği hakkında bizlere ipucu veriyor. Heyecanla deneyimlemeyi beklediğimiz bu sektör, geleceğin dünyası olacak gibi görünüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.