Ton Coin Ağında Yeni Özellik Halka Açıldı!

Ton Coin ekosisteminin önde gelen katılımcısı Orbs , TON Access hizmetinin halka açıldığını duyurdu.

Ton Coin Ağında Yeni Özellik Halka Açıldı!

TON Access, TON coin’in arkasındaki Ton Network üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan uygulamalara tarayıcı tabanlı HTTP isteklerine izin veren merkezi olmayan bir RPC sağlayıcısıdır.

Başarılı bir beta test döneminden sonra, aylık 100.000’den fazla tekil kullanıcıyı çekerek ve günde ortalama 1,9 milyon talebi işledikten sonra TON Access resmi olarak kullanıma sunuldu.

TON Access, varsayılan RPC sağlayıcısı olarak Infura’ya bağlı olan ve Ethereum üzerindeki bazı iyi bilinen dApp’lerin karşılaştığı merkezileştirme sorunlarının bir çözümü olarak geliştirilmiştir.

Tamamen merkezi olmayan projelerde dApp’ler, TON Access gibi merkezi olmayan bir RPC ağı kullanarak merkezi bir arıza noktası oluşturulmasını engelleyebilir.

Ton Coin Benimsenme Dalgası Görebilir!

Proof-of-Stake mutabakatını çalıştıran düzinelerce bağımsız doğrulayıcıya ve 100 milyon doların üzerinde stake edilen varlıklara sahip Orbs Network, TON Access’e güç veriyor.

TON’daki geliştiriciler, dApp istemci kodlarına küçük bir kod parçası koyarak, TON Access aracılığıyla dApp’leri için hızlı bir şekilde bir RPC uç noktası elde edebilir. Hizmet, Raw ADNL Proxy, TonCenter HTTP API v2 ve TonHub HTTP API v4 dahil olmak üzere TON’da yaygın olarak kullanılan tüm RPC protokollerini destekler.

Orb’lar, TON Vakfı tarafından resmi ekosistem araçları olarak tanınan dApp’ler yaratıyor.

Şirkete göre, projenin Telegram mesajlaşma platformuyla artan entegrasyonu, TON’un yaygın olarak benimsenen blok zinciri olmasına yol açacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap