Ton Vakfı, TON’da 2 Yönlü Ethereum Köprüsünün Kullanıma Açıldığını Duyurdu!

Ton Vakfı, TON’da 2 Yönlü Ethereum Köprüsünün Kullanıma Açıldığını Duyurdu!

The Open Network’ün (TON) arkasındaki geliştiriciler ve meraklıların kar amacı gütmeyen bir kuruluşu olan TON Foundation , Ethereum’dan ERC-20 belirteçlerinin TON’da yerel olarak sarılmış misli tokenlere (Jettons) transferini sağlamak için iki adet köprünün kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Ayrıca basın açıklaması, köprünün Ethereum ve TON arasında işlem yapmak için kolay bir yol sağlayacağını iddia ediyor. Ayrıca, TON ekosistem, bu olayla “önemli bir dönüm noktasına” ulaştı.

Daha Fazla Köprü Jetonu Bekleniyor

“İlk sınırsız köprü” olarak tanıtılan yeni hizmet, kullanıcıların Wrapped Bitcoin (wBTC), Tether tokenleri (USDt), USD Coin (USDC) ve Dai (DAI) arasında dönüşüm yapmasına olanak tanıyor.

Ayrıca, ilk sürüm, kullanıcıların yalnızca dört farklı varlık arasında geçiş yapmasına izin verecektir. TON Vakfı, yakın gelecekte daha fazla köprü jetonu çıkarmayı planlıyor. Vakıf, 2022’de beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarını sınırsız köprünün güvenliğini değerlendirmeye davet eden bir hackathon’a ev sahipliği yaptı.

TON Vakfı Kuluçka Başkanı Justin Hyun şunları söyledi:

“TON’da canlıya geçen ilk sınırsız köprü olan bu iki yönlü köprünün tanıtımından çok memnunuz. Bu köprünün TON ekosistemine çok sayıda yeni kullanıcı getireceğini tahmin ediyoruz. Kullanıcılarımız, bu tür köprüler aracılığıyla diğer birinci katman blok zincirleriyle daha yakınlaşarak, TON’un rakiplerine göre sahip olduğu avantajları deneyimleyecekler.”

Açıklama, köprünün üç önemli blockchain güvenlik firması CertiK, Quantstamp ve Hexens tarafından akıllı sözleşme denetimlerine tabi tutulduğunu belirterek devam etti . Doğrulayıcılar oluşum üzerinde tartışırken, TON blok zincirinin uçtan uca denetimleri CertiK ve Quantstamp tarafından gerçekleştirildi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap