Trilyon Dolarları Yöneten Şirket, Coinbase İle Ortaklık Kurdu!

BlackRock Inc. , kurumsal yatırımcıların Bitcoin'i yönetmesini ve ticaretini kolaylaştırmak için Coinbase Global Inc. ile ortaklık kuruyor.

Trilyon Dolarları Yöneten Şirket, Coinbase İle Ortaklık Kurdu!

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, kurumsal müşteriler, hisse senetleri, tahviller gibi diğer portföy varlıklarıyla birlikte Bitcoin’e yapılan yatırımları denetlemek ve Coinbase’in borsasında finansman ve ticareti kolaylaştırmak için BlackRock’un Aladdin yatırım-yönetim sistemini kullanabilecekler. BlackRock, ABD’nin en büyük kripto ticaret platformu olan Coinbase ile ortaklığın odağının “başlangıçta Bitcoin üzerinde olacağını” söyledi.

Yapılan ortaklıklar, Wall Street’in geleneksel yatırımcılarının, kripto paralardaki düşüşe rağmen, kripto ve ilgili teknolojilerin benimsenmeye devam ettiğinin altını çiziyor. Bitcoin, 2022’de değerinin yaklaşık yarısını kaybederken , Terra ekosisteminin ve Three Arrows Capital’in çöküşü , piyasanın esnekliği hakkında soruları gündeme getirdi ve düzenleyici incelemenin artmasına neden oldu. 

BlackRock’un stratejik ekosistem ortaklıklarından sorumlu küresel başkanı Joseph Chalom, “Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına maruz kalmaya giderek daha fazla ilgi duyuyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerine odaklanıyorlar” dedi.

Şirketin Mayıs ayında yaptığı açıklamaya göre, kurumsal yatırımcılar ilk çeyrekte Coinbase’deki 309 milyar dolarlık işlem hacminin yaklaşık dörtte üçünü oluşturdu . Coinbase müşterileri, hedge fonları, kurumsal hazineleri ve varlık yöneticilerini içerir.

Coinbase Institutional başkanı Brett Tejpaul ve kurumsal ürün başkan yardımcısı Greg Tusar, “BlackRock ve Aladdin arasındaki Coinbase ortaklığı firmamız için heyecan verici bir kilometre taşı” dedi. “Kurumsal kripto benimsemesi hızla hızlanmaya devam ederken, sektörü ileriye taşımaya ve yeni erişim noktaları oluşturmaya kararlıyız.”

BlackRock için ortaklık, dijital varlıklara genişlemek için daha geniş bir stratejinin bir sonraki adımıdır. İcra Kurulu Başkanı Larry Fink Mart ayında yaptığı açıklamada, firmanın dijital varlıkların ve stablecoin’lerin artan önemini ve müşterilere yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceklerini araştırdığını söyledi. Ertesi ay şirket , USD Coin ihraççısı Circle Internet Financial’da bir grup yatırımcıya katıldı ve stablecoin’in nakit rezervlerinin birincil yöneticisi olarak hizmet vermeye çalışacağını söyledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap