Trilyon Dolarlık Şirket Kripto Para Alanına Adım Attı! Kripto Paralara İlgi Artıyor!

Fransız bankası, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline gelen kripto saklama uzmanı Metaco ile çalışacak.

Trilyon Dolarlık Şirket Kripto Para Alanına Adım Attı! Kripto Paralara İlgi Artıyor!

Anlaşmadan haberdar olan üç kişiye göre, Fransız Bankası BNP Paribas (BNP), İsviçre dijital varlık saklama firması Metaco ile ortaklık yoluyla kripto saklama alanına giriyor.

Pek çok büyük banka kripto para saklama hizmetlerine yöneliyor, ancak bu anlaşmayı özellikle önemli kılan şey, BNP Paribas Securities Services’in yaklaşık 13 trilyon dolarlık saklama altındaki varlıklarla büyük bir küresel saklama kuruluşu olmasıdır.

Yakın zamanda Fransız bankası Societe Generale (GLE) ile bir saklama teknolojisi anlaşması imzalayan Metaco, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline geliyor. Metaco ayrıca yakın zamanda Citigroup (C) ve daha önce BBVA (BBVA), Zodia Custody, DBS ve UnionBank Filipinler gibi şirketlerle bir anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Kripto Para Sektörüne Giren Şirketlerde Artış Yaşanacak

Büyük kuruluşların kripto para sektörüne adım atması, hükümetleri birlikte çalışılabiirlik üzerine düzenleme yapmaya zorlayacaktır. Bu yüzden bu gibi hamleler, sektör için çok önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda kripto paraları kötüleyen birçok şirket şuan bu alana yatırımlarını artırıyor ve yeni yatırım fonları oluşturuyorlar.

Özellikle regülasyonların tamamlanmasıyla beraber sektöre giren devasa oyuncuların sayısında da artış gözlemlenecektir. Bu yüzden yatırımcılarınızı uzun vade odaklı yapmalı ve buna uygun bir stratejiye sahip olmalısınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap