Uniswap (UNI), Coinbase’yi Geride Bıraktı!

Uniswap (UNI), Coinbase’yi Geride Bıraktı!

Coinbase’deki işlem hacmi, üst üste ikinci ay merkezi olmayan borsa Uniswap’in (UNI) altına düştü.

Bucoinedir.com’un araştırmalarına göre, Uniswap’teki spot piyasa hacmi Mart ayında 71,6 milyar dolara ulaştı.

Uniswap’ın bu yüksek hacmi, Coinbase borsasında oluşan hacimden %45 daha yüksek. Mart, merkezi olmayan borsanın Ocak 2022’den bu yana hacim açısından en iyi ayı oldu.

Coinbase, haftalık piyasa yorumunda , borsa hacminin Mart ayının son haftasında düştüğünü belirtti. Coinbase’deki spot piyasa hacmi geçen ay 49.4 milyar dolara ulaştı ve Şubat ayındaki yaklaşık 40 milyar dolardan %23 arttı.

Uniswap, Coinbase’in hacmindeki aylık bazda iyileşmeye rağmen Coinbase’i geride bıraktı.

 (Coinbase hissesi son birkaç gündür 67,57 dolar civarında sabit kaldı.)

Coinbase, borsadaki trendlerin daha geniş piyasayı yansıttığını ve yatırımcıların daha çok büyük piyasa değeri olan tokenlere ve stabilcoinlere odaklandığını belirtti. Borsa, “SEC ve CFTC ile ilgili son düzenleyici manşetler, hala ether ve diğer altcoinleri çevreleyen belirsizliği vurguladığından, Bitcoin hakimiyeti bu hafta daha da arttı.

Kripto, potansiyel SEC düzenlemesi tarafından tehdit ediliyor

Uniswap’teki artan hacim, özellikle Şubat ve Mart aylarında ABD’deki merkezi kripto işletmelerine karşı hükümetin düzenleyici eylem tehditleri arasında geliyor.

SEC, geçen ay bir Wells bildirimiyle Coinbase’i vurduğunda yavaşlama belirtisi göstermedi. Bir Wells bildirimi, bir şirkete, genellikle kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin potansiyel satışı nedeniyle SEC tarafından soruşturma altında olduğu bilgisini verir. Bu bildirim borsanın staking hizmeti olan Coinbase Earn ve Coinbase Wallet ile ilgiliydi.

Ve geçen hafta CFTC, Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı bir dava açtı. Düzenleyici, borsanın federal yasaları ihlal ettiğini ve borsayı ABD’de kaydetmediğini iddia ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap