Ünlü Analist, Bitcoin’de Boğa Koşusu Bekliyor!

Ünlü Analist, Bitcoin’de Boğa Koşusu Bekliyor!

Geniş çapta takip edilen bir kripto stratejisti, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan büyük bir Bitcoin (BTC) rallisinin şimdiden başladığını söylüyor.

Analist Credible, 338.900 Twitter takipçisine, Bitcoin’in geçen yılki uzun dibe vurma döneminin ardından büyük bir boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğuna inandığını söyledi.

Credible’a göre, Bitcoin’in Haziran-Aralık 2022 arasındaki fiyat hareketi, BTC için son dört yıldaki en uzun konsolidasyon dönemi oldu

“ Bu sefer, 2019 ve 2020’deki son büyük rallilerimizden ~%30 daha uzun olan bir konsolidasyon döneminin ardından genişleme başladı. Bu rallilerin güçlü olduğunu düşünüyorsanız, bir sonrakini görene kadar bekleyin.”

Credible daha önce, sonraki BTC rallisi için istikrarlı bir temel oluşturmak için nispeten düşük volatilite konsolidasyon döneminin gerekli olduğunu söylemişti.

“Sıkıcı olması gerekiyor – bu sürecin bir parçası. Ne kadar sıkıcı olursa, gelecek genişletme için o kadar iyi olur.”

Dip süreci artık geride kalmışken Credible, Bitcoin’in zaten büyük bir beşinci dalga dalgasının ortasında olduğunu düşünüyor.

“Artık dördüncü dalgamız tamamlandığına göre grafiği dördüncü dalgamızın tamamlanma süresiyle güncelledim. Bir kez daha, geçersiz kılmanın (14.000 $) hiçbir zaman isabet almadığını ve beşinci büyük bakışımızın başladığını görebiliriz.

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır.

Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık, birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların fiyatların yükseldiği beş dalgalı bir yükseliş trendinden geçer.

Credible’ın grafiğine bakıldığında, bu yıl bitmeden 130.000 $ fiyat seviyesine doğru büyük bir Bitcoin rallisi öngörüyor gibi görünüyor.

Yazım sırasında, Bitcoin 28.181 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap