Ünlü CEO, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Duygu Odaklı Olmayın!

Ünlü CEO, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Duygu Odaklı Olmayın!

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci , önümüzdeki yıllarda Bitcoin ( BTC ) için büyük bir fiyat etiketi öngördüğü için kripto yatırımcılarına anlık tepkilerden kaçınmalarını söylüyor.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda, serbest yatırım fonu emektarı yatırımcıları “mevcut ortamı görmeleri” ve duygu temelli ticarete direnmeleri konusunda uyarıyor.

“Beklenenden daha iyi enflasyon verileri alıyorsunuz… 2019’un dördüncü çeyreğine bakıyordum – GSYİH rakamları, enflasyon ve işsizlik rakamları. Ve durup düşünürseniz, duraksadık, pandemi bu tahribatı yarattı, sisteme çok fazla para yatırdık, bu da bir miktar enflasyona neden oldu ve açıkçası tedarik zincirinde aksama yaşadınız. Ancak, çok güçlü bir ekonomi, düşük işsizlik ve iyi huylu enflasyon olan 2019’un dördüncü çeyreğine geri dönebilirsiniz – bu muhtemelen altı ila 12 ay sonra ve bence piyasa bunu anlamaya başlıyor. Açıkçası kripto piyasası, kaldıracın çoğunun bu sistemin tamamen dışında olduğuna inanıyoruz.”

Scaramucci, firmasının Bitcoin ve Ethereum’da ( ETH ) en büyük pozisyonlarına ve ayrıca ETH rakipleri Algorand ( ALGO ) ve Solana’da ( SOL ) önemli pozisyonlara sahip olduğunu belirtiyor.

“Gelişen Lightning Network’ü, uygulamalardaki artışı ve Bitcoin’deki işlemlerin kolaylığını düşünüyoruz – orada çok daha fazla ticari aktivite göreceksiniz. Ve tabii ki, o ağdaki işlem ücretlerini düşürecek olan Ethereum ile gelen The Merge var. Pek çok tüccar muhtemelen bu söylentiyi satın alıyor.” 

Scaramucci’ye göre, firması önümüzdeki altı yıl içinde 300.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı tahmin ediyor.

“En iyi on gün için piyasa dışındaysanız, getirinizi %7,5’lik bir getiriden %2’lik bir getiriye düşürdünüz… Portföyü duyguya dayalı olarak sarsmaya ve sarsmaya başlamamızı istemiyorum. Yine, son konuşmamızdan bu yana %45 arttık. Pozisyonları korumak ve disiplinimize bağlı kalmaktan başka bir şey yapmadık. Sanırım yatırımcılara vermeye çalıştığım mesaj bu…  İnsanlara ‘Sadece rahatla’ diyorum. Bunu gözden geçir.’ Önümüzdeki 12 ila 24 ay boyunca Bitcoin, Ethereum, Solana ve Algorand için oldukça iyimser bir senaryo görüyoruz.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap