Ünlü Hacker Grubu Anonymous, Do Kwon’un Suçlarını Ortaya Çıkaracağını Söyledi.

Ünlü Hacker Grubu Anonymous, Do Kwon’un Suçlarını Ortaya Çıkaracağını Söyledi.

0

Ünlü Hacker Grup Anonymous, YouTube kanalında Terra kurucusu hakkında “Hiç şüphe yok ki, yok etme izinde keşfedilecek daha birçok suç var” dedi.

Hacktivist grup Anonymous, Mayıs ayında Terra ( LUNA ) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin  çöküşüyle ​​ilgili olarak Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un “mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini” sağlama sözü verdi .

Pazar günü, Anonymous’tan geldiği iddia edilen bir video , Kwon’un ekosistem çöküşünden önce Luna ve TerraUSD’den her ay 80 milyon dolar nakit para çekmenin yanı sıra istikrarlı Luna düşüşündeki rolü de dahil olmak üzere Kwon’un iddia edilen yanlışlarının toplu bir kirli çamaşır listesi düzenlediğini söyledi;

“Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak”

Anonymous 
Video Anonymous’un resmi web sitesinden paylaşılmuştır.

Hacker grubu ayrıca Kwon’u rakipleri ve eleştirmenleri trolleme konusundaki “kibirli taktikleri” ve “asla başarısız olmayacakmış gibi davranması” nedeniyle eleştirdi.

2003 yılında 4chan’da ortaya çıkan Anonymous, devlet kurumlarına, ajanslarına, özel şirketlere ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırıları düzenlediği bilinen, merkezi olmayan uluslararası bir aktivist kolektifidir.

Haziran 2021’de aynı YouTube kanalı , kripto pazarlarıyla oynamak için Twitter’daki nüfuzunu ve etkisini kullanarak “hayatları yok ettiği” iddiasıyla Tesla CEO’su Elon Musk’ı hedef aldı . Video bugün itibariyle yaklaşık 3.4 milyon izlenmeye sahip.

Anonymous hacker grubuna bağlı olduğunu iddia eden birden fazla YouTube kanalı olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, doğası gereği merkezi olmayan ve anonim doğası göz önüne alındığında, grup için resmi bir YouTube kanalı olmadığına dair genel bir fikir birliği var.

YouTube videosunun yorumcuları ve Twitter topluluğu, hacker grubunun Kwon’un peşine düşme taahhüdünü geniş ölçüde destekliyor gibi göründü ve bir yorumcu Anonymous’u “Bugünün Robinhood’u” olarak nitelendirdi.

Bazı kullanıcılar ise Anonymous’u eleştirdi. Bir kullanıcı videonun altına şu yorumu attı;

“Bir şeyi ortaya çıkarmalarını beklerdim ama bu, hiçbir şeyden başka bir şey değil” dedi.

Görünüşe göre şimdilik Kwon’un endişelenmesi gereken daha büyük, daha somut tehditler olacak.

Do Kwon’un kurucu ortağı olduğu Terraform Labs, şu anda Güney Koreli yetkililer tarafından şirketin hazinesinden Bitcoin’in ( BTC ) zimmetine geçirildiği iddiası da dahil olmak üzere çok sayıda soruşturma altında.

Mayıs ayında, “Yeouido’nun Azrailleri” adlı ünlü bir mali suçlar soruşturma birimi, Terra’nın çöküşünü araştırmak için Güney Kore tarafından yeniden canlandırıldı. Ekip, çeşitli düzenleyicilerden oluşuyor, dolandırıcılık ve yasadışı ticaret planlarını kovuşturmaya odaklanacak.

O ayın ilerleyen saatlerinde Koreli yetkililer, tüm Terraform Labs çalışanlarını piyasa manipülasyonunda herhangi bir dahili rolü araştırmak için mahkemeye çağırdı.

Şirket ayrıca vergi kaçırma suçlamaları nedeniyle Güney Kore’nin ulusal vergi dairesi tarafından 78 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Büyük şirketler de dahil birçok yatırımcı Terra (LUNA) olayında mağdur oldu ve zor zamanlar geçirdiler. Geçtiğimiz gün Güney Kore’den bir heyet Terra olayını araştırmak için ABD’ye bir heyet gönderdi. Bu heyet ABD’de bulunana ulusal kurumlarla işbirliği yapacak. Bazı uzmanlara göre Do Kwon bilinenden çok daha fazla kripto para saklıyor olabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap