Coinbase; Uzun vadeli Bitcoin Sahipleri Piyasa Oynaklığına Rağmen Satış Yapmıyor!

Coinbase; Uzun vadeli Bitcoin Sahipleri Piyasa Oynaklığına Rağmen Satış Yapmıyor!

Kripto borsası Coinbase’e göre, uzun vadeli bitcoin yatırımcıları, spekülatörler piyasadan kaçarken bile son haftalarda varlıklarını korumaya devam etti. Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong, Salı günü yayınlanan aylık görünümde, “Son BTC satışı neredeyse sadece kısa vadeli spekülatörler tarafından gerçekleştirildi.” Dedi.

Uzun vadeli yatırımcıların elinde tutması, kripto para biriminin Federal Rezerv kaynaklı bir ayı piyasası gibi görünen bir yerde hayatta kalacağına ve nihayetinde fiat alternatifi veya dijital altın olarak gelişeceğine dair bir güven işareti olabilir.

Duong, Bitcoin’lerini koruyan yatırımcılara, ayı piyasasının ortak bir özelliği olan spekülatör satışı karşısında talep ve arz arasındaki dengeyi sağlayan olumlu bir duyarlılık göstergesi dedi.

Coinbase Analytics tarafından izlenen zincir üstü veriler, yatırımcıların şu anda toplam 21 milyon Bitcoin arzının yaklaşık %77’sine sahip olduğunu gösteriyor. Rakam, Ocak ayının başındaki en yüksek seviye olan %80’den biraz uzakta olsa da, 2017 sonundaki boğa koşusunun zirvesi sırasında gözlemlenen %60’lık zirvenin oldukça üzerinde. Veriler, son üç buçuk yılda spekülatörlerden veya traderlardan yatırımcılara önemli miktarda servet dağıtıldığını gösteriyor.

Spekülatörler, tipik olarak , kısa süreler için varlık satın alan ve kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından kâr elde etmek için stratejiler kullanan sofistike katılımcılar veya perakende tüccarlardır. Spekülatörler ve tüccarlar, Fed’in politikasındaki değişiklikler gibi makroekonomik faktörlere daha duyarlıdır.

Bitcoin, özellikle Fed’in yüksek enflasyonla mücadele etmek için likiditeyi geri çekme kararı nedeniyle bu yıl %50’den fazla düşüşle 20.000 dolara düştü.

Likidite çıkışı, kripto para evrenindeki hatalı risk yönetimi uygulamalarını açığa çıkardı ve birçok ticaret firmasını ve madenciyi – madeni para basmaktan sorumlu olanları – varlıklarını ödemeye devam etmek için boşaltmaya zorladı. Bu yılın başlarında yönetimi altında milyarlarca dolarlık varlığa sahip bir kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital, kısa süre önce iflas etti . Fonun iflası, borç verme platformları Voyager Digital ve Celsius Network dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto firmasını vurdu . Duong, “Ödeme gücü endişeleri, kripto ekosisteminin diğer bölümlerindeki güvenlik açıklarını açığa çıkararak, gerçekleşen kayıpların birikmesini zorladı” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap