Vasil HardFork, Cardano Ağına Birçok Yenilik Getirecek!

Cardano için Vasil hardfork güncellemesinin son aşamasına az kaldı...

Vasil HardFork, Cardano Ağına Birçok Yenilik Getirecek!

Cardano’nun IOG’si tarafından hazırlanan haftalık gelişim raporuna göre Vasil hard fork üzerinde çalışmalar ilerlemeye devam ediyor. IOG, Cardano ekipleri tarafından düğüm iyileştirmeleri üzerinde yapılan çalışmaları ve ardından devnet’te Vasil testini desteklemek için yeni bir düğüm v.1.35.3-rc1’in yayınlandığını bildiriyor.

Ek olarak, Vasil işlevsellik testinin son aşamaları için yeni bir özel üretim öncesi ortamın hazırlandığını belirtiyor. Bu yeni ortam, gelişmiş zincir yoğunluğu ve daha iyi bir geliştirici deneyimi sağlayacak ve bu nedenle geliştiricileri, SPO’ları ve borsaları ana Cardano test ağı yerine bu ortamı kullanmaya teşvik edecektir.

3 Temmuz’da IOG ekibi, Cardano test ağını Vasil işlevselliğini içerecek şekilde çatalladı. Testnet hard fork’unun duyurulmasından sonra, ilk düğüm v.1.35.0 ile geliştirme devam etti. IOG ekipleri, hatalar keşfedildikten sonra v.1.35.1 ve v.1.35.2 düğümleri üzerinde çalışmaya başladı.

Bucoinedir.com tarafından bildirildiği üzere, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hakkında kısa yorumlar yaparken, hard fork için muhtemel aday olarak yeni düğüm v.1.35.3’ten bahsediyor. Hoskinson, “yeni bir sorun ortaya çıkmadıkça daha fazla gecikme beklemediğini” de sözlerine ekledi.

Plutus sözleşmelerinin geliştirilmesi, Plutus v1 komut dosyalarına üç özel iyileştirme eklemeyi uman Vasil ana ağ lansmanından önce de devam etti: Plutus değerlendirici hız iyileştirmeleri, güncellenmiş maliyet modeli parametreleri ve farklı girdilerin verileri güncellenecek.

Cardano yerel varlıkları 5,7 milyona ulaştı

IOG, haftalık geliştirme raporunda Cardano ağıyla ilgili en son istatistikleri yayınladı. Şu anda Cardano’da 1.048 proje inşa edilirken, Cardano’da yakın zamanda 93 proje başlatıldı. Cardano’nun yerel varlıkları 5,7 milyona ulaşırken, Plutus komut dosyaları şu anda 3,024’te. Github taahhütlerinin sayısı da 2.683’tü.

Hafta boyunca, Temmuz ayı zincir içi istatistiklerin aylık özeti Cardano Vakfı tarafından yayınlandı. Zincir içi işlemlerin sayısı 47 milyona yükselirken, Cardano cüzdanlarının sayısı resmi olarak 3,5 milyona ulaştı. ADA, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1,21 artışla 0,51 dolardan el değiştiriyordu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap