Vitalik Buterin; Ethereum’un Başka Bir Fork Tarafından Zarar Görmesini Beklemiyorum!

Vitalik Buterin; Ethereum’un Başka Bir Fork Tarafından Zarar Görmesini Beklemiyorum!

Ethereum ortak yaratıcısı , bir bölünme (Hard Fork) olsa bile ağın güçleneceğinden emin.  

0


Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Proof-of-Work (PoW) modelinden Proof-of-Stake (PoS) algoritmasına geçişinden sonra olası bir ağ bölünmesiyle ilgili raporlara yanıt veriyor. 

Buterin Cumartesi günü bir web semineri sırasında, bir hard fork meydana gelirse Ethereum’un büyümesinin çok fazla etkilenmeyeceğini söyledi. 

“Ethereum’un başka bir çatal tarafından gerçekten önemli ölçüde zarar görmesini beklemiyorum”

Buterin: Herkes ETH 2.0’ı Destekliyor

Buterin, proje ekosisteminin üyelerinden aldığı olumlu geri bildirimlerin ardından ağın daha da yükselmeye devam edeceğinden emin. 

Buterin, “Genel olarak, Ethereum ekosisteminde konuştuğum hemen hemen herkesten edindiğim izlenim, hisse ispatı çabasını tamamen destekledikleri ve ekosistemin bu konuda oldukça birleştiği yönünde” dedi. 

Madenciler Aksini Düşünüyor

Aksine, herkes Buterin ile aynı fikirde değil gibi görünüyor. Madenciler, Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçişinin ardından gelir kaynaklarını kaybetmeye hazır değiller. 

Büyük bir Ethereum madencisi olan TheCryptoBasic tarafından bildirildiği üzere,  ETH 2.0’a geçmeyeceğini ve ağın çatallanacağını da sözlerine ekledi. 

Ayrıca Vitalik , PoW’da kalmaya istekli madencileri Ethereum Classic’e (ETC) geçmeye teşvik etti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap