VMR Raporu; NFT Pazarı 2030 Yılında 231 Milyar Dolar Değerinde Büyüme Gösterecek!

Verified Market Research, NFT odaklı önemli bir rapor yayınladı...

VMR Raporu; NFT Pazarı 2030 Yılında 231 Milyar Dolar Değerinde Büyüme Gösterecek!

Verified Market Research (VMR) tarafından yayınlanan bir piyasa raporu, değerinin 2030 yılına kadar 231 milyar dolara yükseleceğini öngörerek, değiştirilemez token (NFT) pazarının geleceği için yüksek bir tahmin sunuyor.

Küresel araştırma ve danışmanlık firması, gelişen alana 202 sayfalık derin dalışın bir parçası olarak küresel NFT pazarına 2021’de 11,3 milyar dolar değer biçti. VMR, sektörün önümüzdeki sekiz yıl içinde yıllık %33,7’lik bir bileşik büyüme oranıyla büyüyeceğini öngördü. NFT’lere olan talebin temel itici gücü, müzik, film ve spor dahil olmak üzere birden fazla endüstri ve yaşam alanında yaygınlaşmasıdır. Rapor, NFT satışlarını artırmaya yardımcı olan bazı önemli ilgi alanlarını ve kullanım örneklerini vurgulamaktadır.

Oyun sektörü, Enjin’in blockchain teknolojisini altyapısıyla birleştiren ve kendi tokenini (ENJ) piyasaya süren ilk büyük oyun firmalarından biri olduğunu vurgulayan raporla, benimsemenin önemli bir itici gücü oldu. Ekosistem, oyuncuların oyun içi varlıklardan para kazanmalarını sağlamak için oyun içi varlıkları NFT’lere dönüştürdü.

Axie Infinity ( AXS ), Filipinler’deki kullanıcılara çok fazla entrika ve kaçınılmaz düzenleyici ilgiye konu olan COVID-19 pandemisi sırasında alternatif bir gelir kaynağı sunarak NFT pazarlarına da girdi .

İlginizi Çekebilir; BNB Chain, Kötü Amaçlı Projeleri ve Dolandırıcılıkları Tespit Eden Yeni Bir Araç Başlattı!

Dapper Labs’in koleksiyon ürünleri başlatmak için UFC ile ortaklığını vurgulayan VMR raporuyla spor dünyası NFT teklifleriyle uğraşmaya devam ediyor. UFC Strike, yaygın olarak kullanılan NBA Top Shots’a benzer bir konsepttir ve önemli noktaların NFT’leri UFC tarihini dijitalleştirmek ve bundan para kazanmak için ayarlanmıştır.

VMR’nin raporu, büyüme danışmanlık firması SkyQuest Technology tarafından Mayıs 2022’de yayınlanan NFT’lere ilişkin bir rapora benzer bir görünüm paylaştı . Firma, 2022 ve 2028 yılları arasında sektör için benzer bir büyüme oranı tahmin ederken, 2021’de piyasayı 15.7 milyar dolar olarak değerlendirdi.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap