İlginizi Çekebilir
Wells Fargo, Sec Davası Devam Ederken, XRP Coini Dijital Para Birimi Olarak Nitelendirdi!

Wells Fargo, Sec Davası Devam Ederken, XRP Coini Dijital Para Birimi Olarak Nitelendirdi!

En iyi Amerikan finans kurumu, XRP Coini dijital para birimi olarak ifade etti.

0

Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Wells Fargo, son raporunda Ripple’i (XRP coin) dijital para birimi olarak nitelendirdi. 

Wells Fargo’nun Digital Assets – A World of Possibility adlı 2022 mali raporuna göre   şirket, XRP’yi dijital bir para birimi olarak nitelendirerek kripto varlığının uygun bir ödeme aracı olduğunu öne sürdü. 

Wells Fargo, Ripple ve SEC Davası Konusunda Rahatsız Edildi

Gelişmeyle ilgili daha şaşırtıcı olan şey ise Wells Fargo’nun Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davadan haberdar olan bir Amerikan finans şirketi olması . 

Hem Ripple hem de SEC, bir yıldan uzun süredir devam eden yasal bir savaşa girişti. SEC, Ripple’ın 2013 İlk Para Teklifinin (ICO) Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ederken, blok zinciri şirketi XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını savundu. 

Bununla birlikte, birçok ABD merkezli şirket kendilerini Ripple’dan uzaklaştırdığı için dava XRP’nin değerine zarar verdi. 

Coinbase ve Binance.US dahil olmak üzere kripto para borsaları, SEC’in peşlerine düşebileceği korkusuyla XRP’yi kendi platformlarından çıkardı. 

Nisan ayında TheCryptoBasic, ABD küresel piyasalar şirketi  CME Group’un Ripple’ı  kripto gerçek zamanlı ölçümlerinden ve referans oranlarından çıkardığını bildirdi. 

ABD merkezli birçok  şirket XRP’ye atıfta bulunmaktan kaçınırken , Wells Fargo rahatsız görünmüyor ve XRP’yi ödemeyi teşvik eden dijital bir para birimi olarak sınıflandırıyor. 

Sınır Ötesi Yerleşimde Dalgalanmanın Yaygın Olarak Kabulü

Wells Fargo’nun XRP’yi dijital para birimi olarak sınıflandırması, ödemede kripto varlığının yaygın olarak benimsenmesi göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. 

Ripple ödeme çözümü  RippleNet,  sınır ötesi yerleşimler için en iyi ödeme şirketleri tarafından yaygın olarak benimsenmiştir . Şirketler, sınırlar arası ödemeleri kolaylaştırmak için XRP kullanıyor. Böylece XRP’yi uygun bir dijital para birimi haline getiriyor. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap