WS Analistleri; Altın Fiyatları Bu Rakamlara Düşebilir!

WS Analistleri; Altın Fiyatları Bu Rakamlara Düşebilir!

Bidliğiniz gibi son 3 yıldır savaş, virüs gibi birçok sorunlar karşı karşıya kaldık. Bu kaos ortamında altın fiyatları yükseliş gösterirken, daha sonra ABD’de yaşanan enflasyon sorunları baş gösterdi ve 2022 yılı FED için faiz yükseltimleriyle geçiyor. FED’in bu sıkı para politikası, altın ve bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Bu kötü şartların var olduğu ortamda, Wall Street analistleri altın hakkındaki tahminlerini dile getirdi.

Son yapılan anketler, Wall Street analistleri ve Main Street yatırımcıları arasında artan düşüş hissini ortaya koydu. Buna göre altın fiyatının, kısa vadede ons başına 1.700 doların altına düşmesi mümkün.

Güvenli liman altın ne durumda?

Yatırımcılar, FED’in enflasyonu düşürmek için agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmesini bekliyor. Bu nedenle, altın piyasasındaki duyarlılık birkaç hafta içinde soğudu. Bu ortamda, reel getiriler ABD doları ile birlikte yükseldi. Böylece, değerli metal için iki büyük finansal dalgalanma ortaya çıkmış oldu. Bununla birlikte ABD doları, önemli bir dönüm noktasına ulaşarak 20 yılın ardından euro ile eşitlendi. Bu nedenle altın fiyatları bu hafta neredeyse bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Analistler, altının 1.700 sterline düşmesine rağmen piyasada büyük bir kapitülasyon hareketi olmadığını söylediler.

Alliance Financial’ın altın satıcısı Frank McGee, daha fazla trader’ın zarardaki pozisyonlarını tasfiye etmek zorunda kalması nedeniyle altın fiyatlarının düşmesini beklediğini söyledi. Ayrıca, kıdemli teknik analist Jim Wyckoff, teknik görünümün piyasa hakimiyeti hakkında aktardıklarını paylaştı. Buna göre düşüş eğiliminde olan yatırımcılar yakın vadede piyasanın kontrolünü elinde tutuyor. Wyckoff, “Grafikler tamamen düşüşte. Ayrıca fiyatlar için en az dirençli yol da belli. Yani aşağıya doğru yatay olarak kalmaya devam ediyor” dedi.

WS analistleri altının geleceğini tahmin etti

Kitcho News’in düzenlediği bir ankete 16 Wall Street analisti katılım sağladı. Bu analistlerin üçü yani %19’u yakın vadede altın konusunda yükseliş bekliyor. Bu analistler, altının fiyatı için boğa bir tahmine sahip. Bununla birlikte, altı analist (%50), altının değerinde düşüş bekliyor. Beş analist ise, altının önümüzdeki haftaki fiyat seviyeleri için tarafsız kalmayı tercih etti. Yani çoğunluk, altın fiyatlarında düşüş beklentisi içerisinde.

Altın fiyatı yükselecek mi?

Piyasada güçlü bir düşüş hissi var. Ancak, bazı analistler henüz altından vazgeçmeye hazır değil. Bu analistler değerli metalin teknik olarak aşırı satıldığını söylüyor. Yani varlığın, mevcut fiyatlarından bir sıçrama yapmasının mümkün olduğunu savunuyorlar. Darin Newsom Analysis başkanı Darin Newsom, altının aşırı satıldığını söyleyenler arasında yer alıyor. Eğer altın, Cuma günü 1,695 doları tutabilirse, haftaya sıçrayacağını iddia ediyor. Bununla birlikte aynı analist, doların önümüzdeki hafta biraz soğuyacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte piyasalar, TÜFE verilerinin ardından FED’den 100 baz puanlık faiz artışı bekliyor. Forexlive analistine göre bu, altın için bir yardım rallisini tetikleme potansiyeli taşıyor. Bununla birlikte piyasanın çoğunluğu, altının 1.675 dolardaki kritik desteği tutup tutamayacağını merak ediyor. Bu seviye kaybedilirse, fiyatlar daha da düşecektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap