XRP Coin Davasında Yeni Gelişme; Yargıcın Sabrı SEC’e Karşı Taştı!

Sizler için xrp coin ve sec davasında yaşanan yeni ve önemli gelişmeleri derledik.

XRP Coin Davasında Yeni Gelişme; Yargıcın Sabrı SEC’e Karşı Taştı!

Bir kripto para hukuk uzmanı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’e (XRP Coin) karşı açtığı davadaki Yargıcın, düzenleyici kuruma, hikayesinde ikilemde kaldığı için sabrını kaybettiğini söylüyor.

Yeni bir video güncellemesinde, davayı yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, Yargıç Sarah Netburn’ün SEC’in sürekli olarak belirli belgeler üretme sırasına itirazda bulunmasından bıktığını söylüyor.

“Bildiğiniz gibi, bir buçuk yıldan fazla bir süredir Ripple, [William] Hinman’ın 2018 konuşmasıyla ilgili e-postaları keşfetmeye çalışıyor ve hala onlara ulaşmadı. Hiç bu kadar uzun süren gizli bir keşif savaşı görmemiştim. Hiçbir zaman. Yargıç Netburn defalarca belgeleri ibraz etmelerini emretti ve SEC itiraz üzerine itiraz etmeye devam ediyor ve en son itiraz belki de sadece bir itirazdı… SEC, Hinman’ın konuşmasının onun kişisel görüşü mü, bir SEC görüşü mü yoksa daha yakın zamanda onun bölümünün görüşü mü olduğu konusundaki hikayesini değiştirmeye devam ediyor. Ve SEC’in avukat-müvekkil gizliliği argümanına ilişkin duruşmayı dinlerken, ki ben de öyle yaptım, Yargıcın yeterince işittiğini hissettim.”

2018’de, daha sonra SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü olan Hinman, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’u ( ETH ) bir menkul kıymet olarak görmediğini söyledi . İki yıl sonra SEC, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı için Ripple Labs’a dava açtı.

Hogan daha sonra Yargıç Netburn’ün SEC’i hikayesini değiştirdiği için azarlayan bir ifadesini aktarıyor.

“‘Sizin sözünü kesmekten nefret ediyorum ama az önce bana farklı bir şey söylediniz. Bunu, Kurumsal Finans Direktörü sıfatıyla Müdür Hinman’ın verdiğini söylediniz. Bu bana bir yıl önce söylediğinden farklı görünüyor. 

yanlış mı hatırlıyorum? Çünkü görevden alınması gerekip gerekmediğini tartışırken, hatırladığım kadarıyla, SEC’den, bu bölüm adına konuşmadığı için söylediklerinin bu davayla gerçekten hiçbir ilgisi olmadığına dair bir argüman vardı; sadece kişisel bir etkinlikte konuştuğunu söyledi. Ve feragatnamelere odaklanan çok fazla dikkat vardı. Ama az önce o bölüm adına müdür olarak konuştuğunu söylediniz.” 

Kripto hukuk uzmanı, Yargıç Netburn’ün düzenleyici kurumun değişen duruşuna duyduğu hayal kırıklığını göstermek için SEC’e nasıl “karakteristik olmayan” bir geri bildirim verdiğini gösteren mahkeme belgelerinden bir alıntı ekledi.

“’Bir yandan, konuşmanın piyasanın SEC’in kripto para birimini nasıl veya düzenleyip düzenlemeyeceği konusundaki anlayışıyla ilgili olmadığını ve diğer yandan Hinman’ın SEC’den yasal tavsiye alması ve almasıyla ilgili olmadığını Mahkemeye savunmadaki ikiyüzlülük. Avukat, konuşmayı hazırlarken, SEC’in hukuka olan sadakatinden dolayı değil, arzu edilen amacını ilerletmek için dava pozisyonlarını benimsediğini öne sürüyor.’”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.