XRP Coin Sınır Ötesi İşlemlerde Benimsenmeye Devam Ediyor!

XRP Coin Sınır Ötesi İşlemlerde Benimsenmeye Devam Ediyor!

Ripple, Avrupa ve Asya'nın ardından Kuzen Amerika kıtasında da benimsenmeye devam ediyor...

0

Everest Partners Bitso, XRP coinden Meksika Pesosuna Sınır Ötesi işlemleri Kolaylaştıracak.

Ortaklar, Meksikalıların yerel itibari para ile fon almasına izin vermek için XRP’den yararlanıyor.

Önde gelen kripto para borsası Bitso, Ripple (XRP) ve sabit paralar sunan bir kripto saklama kuruluşu olan Everest ile ortaklık kurdu.  

Ortaklık, Meksika merkezli Everest kullanıcılarının Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Avrupa’da ikamet eden sevdiklerinden gelen para giriş çıkışlarını sağlayacak. 

Ortaklığın Detayları

Everest’in CEO’su Bob Reid, kullanıcıların ödeme uygulamasına doğrudan banka hesaplarından para ekleyebileceğini söyleyerek girişime daha fazla ışık tuttu.  

Fonlar önce Kredi coinlerine (CRDT) dönüştürülecektir. Daha sonra, kullanıcılar CRDT’yi doğrudan ABD, Singapur ve Avrupa’dan Meksika’ya gönderilebilen XRP, Bitcoin (BTC) ve sabit para birimlerine de dönüştürebilir. 

Ortaklar yaptığı açıklamada , kripto varlıklarının Meksika Pesosuna dönüştürülebileceğini ve itibari paranın Meksika’daki herhangi bir yerel banka hesabına çekilebileceğini  söyledi . 

Bitso’nun Kıdemli Ürün Başkan Yardımcısı Santiago Alvarado, şirketin Everest ile ortaklığının, kripto para birimini sınır ötesi ödemelerde faydalı hale getirme taahhüdünü güçlendireceğini söyledi; 

” Farklı ülkelerde bulunan ve Meksika’ya para göndermek isteyen Everest müşterileri, Bitso’nun altyapısından ve Blockchain teknolojisinden yararlanarak bunu anında ve uygun maliyetli bir şekilde yapabilecekler.” 

Bir Dünya Bankası araştırmasına göre, Meksika-ABD koridoru ikinci en büyük sınır ötesi koridor olarak sıralanıyor. Yalnızca 2021’de sınır ötesi havale 54 milyar doları aşarak uluslararası yerleşimleri Meksika ekonomisinin önemli bir yönü haline getirdi. 

Bununla birlikte, fiat kullanarak sınır ötesi yerleşimler yürütmek, kriptolara kıyasla pahalıdır. Özellikle, kullanıcıların yurt dışına göndermeyi düşündükleri herhangi bir miktarın %12’sine kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. İlginç bir şekilde, duyuru, kullanıcıların kripto para birimleri ile ücretlerde %3 kadar düşük bir ücret ödeyeceklerini de ekliyor. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap