Yapay Zeka Projesi CryptoGPT (GPT) Coin,10 Milyon Dolar Fon Sağladı!

Yapay Zeka Projesi CryptoGPT (GPT) Coin,10 Milyon Dolar Fon Sağladı!

Yapay zekaya (AI) olan ilgideki mevcut artışla birlikte, sıfır bilgili Blockchain (ZK) katman 2 CryptoGPT, 10 milyon $ fon sağladı.

Kripto para ayı piyasası sırasında en aktif yatırımcılardan biri olarak ortaya çıkan piyasa yapıcı DWF Labs, yapay zeka odaklı blok zincirine sürüm başına 250 milyon dolarlık bir değer kazandıran Seri A turuna liderlik etti.

CryptoGPT, ZK toplama katman 2 blok zincirini ve ticari uygulamalar için verileri toplayan, şifreleyen ve ileten bir veriden yapay zekaya motorunu oluşturmaya ek olarak, Web 3 için hedeflenen bir yapay zeka asistanı olan “Alex”i de piyasaya sürdü.

CryptoGPT Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “ZK teknolojisini ödemelere uygulamak yerine, CryptoGPT bunu özel veri aktarımları için entegre ediyor” dedi. 

Yapay zeka ağırlıklı blok zincirinin kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Dejan Erja’ya göre, yeni sermayeden gelen fonlar, şirketin geliştirici kadrosunu uluslararası alanda genişletmek ve Asya pazarlarındaki bölgesel ayak izini güçlendirmek için kullanılacak.

CryptoGPT’nin temel amacı, tüketicilere fitness, flört, oyun ve eğitim sektörlerindeki verilerinden para kazanarak para kazanma yeteneği sağlamaktır. Ayrıca, bir sahibinin etkinliği hakkında bilgi tutan NFT’leri serbest bırakma niyetindedir.

ChatGPT’nin yaygın popülaritesi nedeniyle, AI ağırlıklı kripto para birimlerine olan ilgi yılın başından bu yana patladı.

Yine de, bu tür coinlerin uzun vadeli sürdürülebilirliği hakkında önemli şüpheler var ve son zamanlarda gördükleri önemli artışların, yutturmaca kullanan kurnaz tüccarlar tarafından kısa vadeli bir fiyat artışından başka bir şey olmadığına dair görüşler var.

CoinMarketCap tarafından sağlanan bilgilere göre , CryptoGPT’nin bu yılın Mart ayı başlarında piyasaya sürülen yerel tokeni GPT’nin piyasa değeri şu anda 12 milyon doların biraz üzerinde.

CoinGecko istatistiklerine göre, daha büyük piyasa değerlerine sahip diğer yapay zeka odaklı kripto para birimleri arasında Fetch.ai’nin FET’i ve SingularityNET’in AGIX’i bulunuyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap