Yatırım Şirketi Y Kuşağının Kripto Paralara İlgisini Araştırdı;

“Y Kuşağı Finansal Geleceklerini Nasıl Görüyor” başlıklı rapor, yatırımcıların ilgisini araştırdı.

Yatırım Şirketi Y Kuşağının Kripto Paralara İlgisini Araştırdı;

“Y Kuşağı Finansal Geleceklerini Nasıl Görüyor” başlıklı rapor, yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini araştırdı.

Yatırım şirketi Alto tarafından yayınlanan bir rapor, yatırım konusundaki tercihlerini öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli yetişkinlerle anket yaptı. Sonuçlar, yatırım fonlarına yatırım yapanlara kıyasla, 25 ila 40 yaşları arasındaki daha fazla Y kuşağının kriptoya yatırım yaptığını gösterdi  .

Anket, Y kuşağı olarak adlandırdığımız 2000 yılı öncesinde doğran katılımcıların %40’ının kripto para birimlerine yatırım yaptığını gösteriyor. Rapora göre, bu “yatırım fonu sahibi olan Y kuşağının yüzdesinden daha fazla”. Üstelik bu sayı, hisse senetlerine sahip olan Y kuşağına neredeyse eşit.

“Y Kuşağı Finansal Geleceklerini Nasıl Görüyor” başlıklı raporda, çoğu Y kuşağının ya zaten kriptoya sahip olduğu ya da satın almayı düşündüğü belirtildi. Ancak Alto Kurucusu ve CEO’su Eric Satz, mevcut koşulların Y kuşağının yatırım yapmayı düşünmesini zorlaştırdığını söyledi. Konuya yönelik şu açıklamalar yapıldı;

“Göze çarpan bir tüketim, yükselen yaşam maliyetleri ve artan öğrenci kredisi borçları dünyasında, Y kuşağı gelecek için yatırım yapmayı zor buluyor çünkü bugünü karşılamakta zorlanıyorlar.”

Bu arada, şu anda kripto sahibi olan anket katılımcıları, emeklilik portföylerine kripto eklemelerinin muhtemel olduğunu belirtti. Rapor, kripto sahibi ve bireysel emeklilik hesabına (IRA) sahip olan Y kuşağının %70’inin dijital varlıklarını bir IRA’da tuttuğunu vurguladı. Haziran ayının başlarında yapılan bir anket, yüksek net değere sahip bireylerin de kriptoyu benimsediğini gösterdi. “Dünya Zenginlik Raporu”ndaki sonuçlar, zengin katılımcıların %71’inin dijital varlıklara yatırım yaptığını gösterdi . Yatırım yapılan varlıklar arasında kripto, değiştirilemez tokenler (NFT‘ler) ve borsada işlem gören fonlar (ETF‘ler) bulunur.

Aynı ay, araştırma firması Blockware Intelligence tarafından hazırlanan bir rapor, Bitcoin‘in ( BTC ) benimsenmesinin akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya gibi teknolojik aksaklıkların benimsenme oranını geçebileceğini gösterdi.

Blockware Intelligence tarafından yayınlanan raporda ise, Blockchain teknolojisinin çok yeni olduğu ve bu yeniliğe rağmen çok fazl yol katetti. Blockware Intelligence raporunda da, yatırım şirketi Alto’da olduğu gibi zengin yatırımcıların 2018 yılına oranla 3 kat daha çok kripto paralara ilgi duyduklarından bahsedildi.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap