ZB.com Son Hack Saldırısında 3.6 Milyon Dolar Kaybetti!

Kripto para piyasasından yaşanan hack salıdırılarında ZB.com'da etkilendi...

ZB.com Son Hack Saldırısında 3.6 Milyon Dolar Kaybetti!
Anonymous hacker in front of his computer with red light wall backgroundAnonymous hacker in a black hoody with laptop in front of a code background with binary streams cyber security concept

Kripto sektörü, Nomad ve Solana’yı içeren güvenlik ihlallerinin bir sonucu olarak bu hafta büyük şoklar yaşadı . Benzer bir uzlaşmanın yakın tarihli bir örneğinde, bir kripto para borsasının para kaybettiği iddia ediliyor. Güvenlik ihlali detayları ve sonuçları henüz belirlenmemiş olsa da, belirsizlikler kuşkusuz endişeleri daha da artırıyor. 

ZB.com kripto para borsasındaki en son ihlal, 3,6 milyon dolara yakın değerli varlıkların tehlikeye girmesiyle sonuçlandı. Kripto para birimiyle ilgili Twitter hesabı CertiK Alert’e göre, borsanın güvenliğinin ihlal edildiği ve fonların bilgisayar korsanlarının cüzdanına taşındığı bildirildi. İhlalin bir sonucu olarak 2224 ETH’nin veya 3.60 milyon doların kaybedildiğini iddia ettiler.

Hizmetlerin Durdurulması Yakıt Şüphesi

Göçebe saldırısından kaynaklanan yaklaşık 200 milyon dolarlık köprü protokolü kaybı. Tanımlanan 41’den fazla adresten hackerlar tarafından milyonlarca dolar çalındı. Çarşamba günü Solana’da 7.000’den fazla cüzdanın saldırıya uğradığı söyleniyor. Bilgisayar korsanları, en az 8 milyon dolar değerinde kripto para varlıklarını ele geçirdi.

Şirketin işlemleri durdurması şüpheleri daha da artırıyor. Borsa Salı günü, platformundan para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulduğunu söyledi. Hizmetlerin askıya alınması için kilit uygulamaların bozulması neden gösterildi.

Bir blockchain güvenlik ve veri analitiği başlangıcı olan PeckShield , işlemlerin askıya alınmasının geçerliliğini sorguladı. ZB Exchange’in gerçekten bakım için kapalı olup olmadığını veya sıcak cüzdanının güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini sorguladı. Ayıların uzun süredir kripto piyasasına hakim olması ve ana para birimlerinin düşük seviyelerinde işlem görmesi ile bu tür saldırılar kripto topluluğunun moralini daha da düşürecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap